Didim’de kuyumcu soygunu! 1 milyon liralık altın çaldılar…

Aydın’ın Didim ilçesindeki kuyumcuya girip 1 milyon TL’nin üstünde altın çalan biri kadın üç soyguncu, çamurlu ayak izleri sayesinde polis tarafından yakalandı.
Takip et
Didim’de kuyumcu soygunu! 1 milyon liralık altın çaldılar…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Altınkum Mahallesi Atatürk Bulvarı üstünde faaliyet gösteren bir kuyumcu dükkanında 25 Aralık gecesi yaşandı. Edinilen bilgiye göre, biri kadın üç hırsız gece geç saatlerde kuyumcu dükkanına girdi. Hırsızlar ilk iş olarak işyerinin alarm kablosunu keserek, sonrasında yanında getirdikleri çantaya işyerinde bulunan altın ve ziynet eşyalarını doldurdu. Güvenlik kameralarını da unutmayan profesyonel hırsızlar, bilgisayarın hard diskini de çalarak işyerinden ayrıldı. Olayın ertesi günü işyerine gelen işyeri sahibi olayı fark ederek, vaziyeti polise bildirdi.

“ÇAMURLU AYAK İZLERİ HIRSIZLARI YAKALATTI”

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Grup Amirliği ekipleri olay yerinde yaptıkları araştırmanın sonrasında soyulan işyerinde ve işyerinin dışında çamurlu ayakkabı izleri tespit etti. Çamur izlerini takip eden polis ekipleri, izlerin bir eve gittiğini tespit etti. İşyerinin ilerisindeki bir evde kalan kişilerle alakalı araştırma yapan ve çevredeki öbür güvenlik kameralarından yola çıkan ekipler üç zanlıyı tespit etti.

“ÖNCE ARAÇLA KEŞİF YAPMIŞLAR”

Güvenlik kameraları görüntülerinden yola çıkan emniyet kuvvetleri, zanlıların olay saatinden önce bölgede araçla keşif yaptıkları, olay ardından aracın bölgeden geçtiği ve Didim’den İzmir’e gittiği ve sonrasında tekrardan Didim’e geldiğini tespit etti.

“ÇALINAN ALTINLAR BULUNAMADI”

Soyulan işyerinin ise güvenlik kameralarına bakan firmayla, işyeri sahibi arasındaki sözleşmenin yeni sona erdiği ve işyeri sahibine haber verilemediği de öğrenilirken, işyerinden 1 milyon TL’nin üstünde altın çalındığı öğrenildi. Yakalanan üç zanlının ise suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken, çalınan altınların ise akıbeti öğrenilemedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.