Didem Soydan, İmamoğlu’nun Kararını Eleştirdi: Bir Hata Oldu Deyin

İSBAK'ın başına Bahaddin Yetkin'in getirilmesini eleştiren Didem Soydan, sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu'na eleştirel bir dille göndermede bulundu.

Didem Soydan, İmamoğlu’nun Kararını Eleştirdi: Bir Hata Oldu Deyin
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

23 Haziran yerel seçimleri öncesi Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlüler arasında yer alan Didem Soydan, sosyal medya hesabından ilginç bir çıkışa imza attı.

“BİR HATA OLDU DEYİN”

İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.’nin (İSBAK) başına Bahaddin Yetkin’in getirilmesine tepki gösteren Didem Soydan, konuyla ilgili Twitter’dan yaptığ paylaşımda “İSBAK Genel Müdürü üzdü. Bir hata oldu deyin, kapansın bu cühela enerjisi.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan M. Bahaddin Yetkin’in İmamoğlu tarafından İSBAK’ın başına getirilmesi tepki çekmişti. Yetkin’in 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu hatırlatılırken; aynı zamanda muhalefet liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener hakkında da hakaret içeren videolar paylaştığı, bunları beğendiği ifade edilmişti.

Didem Soydan, İmamoğlu’nun Kararını Eleştirdi: Bir Hata Oldu Deyin

Bahaddin Yetkin

İMAMOĞLU “TECRÜBEYİ ESAS ALDIK” DEMİŞTİ

Ekrem İmamoğlu ise yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak, “Şunu söyleyeyim arkadaşlarımızın yaptığı incelemeler liyakat ve tecrübe üzerineydi. Ve bu kavramlar üzerinden hareketle tercihler yapıldı. Bize sunuldu. Biz de detayı ile inceledik baktık. Arkadaşlarımızla sohbet ettik. Daha önce sahada konuştuğumuz gibi siyasi ve bunun gibi birtakım unsurlara takılmadık. Başarı beceri ve liyakat kısmı ile ilgilendik atamalar da bu yönde yapıldı.” şeklinde konuşmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.