Diyarbakır’da HDP Önünde Bekleyiş Devam Ediyor

Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde çocuklarının terör örgütü adına HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden ailelerin bekleyişi sürüyor.

Diyarbakır’da çocuklarının terör örgütü PKK adına HDP’lilerce dağa kaçırıldığını iddia eden aileler bugün de HDP İl Binası önünde toplandı.

Eylemi başlatan Ayşegül Biçer, Remziye Akkoyun ve Fevziye Çetinkaya parti binası önünde bekleyişini sürdürüyor.

Eylemci annelerin yakınlarının da destek verdiği oturma eylemine katılan Aysel Bozkurt, dağa kaçırılan çocuklar arasında kendisinin de kuzeni olduğunu belirterek, kuzeninin bir an önce serbest bırakılmasını istediklerini söyledi.

Bozkurt, “Yakınlarımızın çocuklarının mezarlarına sarılmalarını istemiyoruz. Oturma eylemimiz bu sebeple devam ediyor.” diye ekledi.

HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ

HDP İl Binası önünde bekleyiş devam ederken, İl Başkanı Zeyyat Ceylan, konuyla alakalı olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Ceylan, çocukları kaybolan ailelerin belirli kişilerce özellikle partiye gönderildiğini belirterek, “Kayyum kararları sonrası partimizin kamuoyu önünde irtibarı zedelenmek istenmektedir. Bu iftiraları ve partimizin üzerine oynanan oyunları kabul etmiyoruz ve tüm bunlarla ilgili olarak hukuki süreci başlatmış bulunuyoruz.” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı