Diagne Club Brugge Yolcusu

Galatasaray’ın uzun zamandır, kendisine takım bulması konusunda talepte bulunduğu oyuncusu Diagne Club Brugge’a kiralık olarak gidiyor.

Galatasaray’ın Radamel Falcao transferi sonrası Diagne’ye duyduğu ihtiyacın tamamen ortadan kalkması ve futbolcunun başka bir takım bulması yönünde kulüpten talimat alması, kiralık olarak Club Brugge’a transfer olmasını beraberinde getirdi.

Transferi uzun zamandır tartışma konusu olan Diagne’nin 2 milyon Euro karşılığında Brugge’a kiralanacağı ve buna ek olarak 10 milyon Euro zorunlu satın alma opsiyonu taşıyacağı bildirildi.

FALCAO, GİDİŞ SÜRECİNİ HIZLANDIRDI

Radamel Falcao transferi ile forvet hattını güçlendiren Galatasaray, Diagne’yi 1 yıllığına 2 milyon Euro bedel karşılığında Club Brugge’a kiraladı. Falcao’nun gelişinin takımdaki forvet problemine çözüm olacağı düşüncesi de Diagne’ye olan ihtiyacın tamamen ortadan kalkmasına sebep oldu.

Galatasaray yaptığı açıklamada ”Kulübümüz, futbolcumuz Mbaye Diagne için Club Brugge kulübüyele görüşmelere başlayarak ve futbolcunun geçici transferinin yapılması için iki takım arasında yetkililer görevlendirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı