DGS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM’den açıklama geldi!

DGS neticeleri, 4 senelik lisans eğitimi almaya hazırlanan adaylar tarafından araştırılıyor. Açıköğretim önlisans ve meslek yüksek okulu mezunları 11 Temmuz’da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavına katıldı. Sınavın sona ermesiyle gözler ÖSYM’ye çevrildi. Peki 2021 DGS neticeleri ne zaman açıklanacak? DGS neticeleri sonuc.osym.gov.tr adresi üstünden T.C kimlik numarası ve şifreyle öğrenilecek…
Takip et
DGS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM’den açıklama geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

DGS neticeleri ne zaman açıklanacak? Geride bıraktığımız hafta sonu Dikey Geçiş Sınavı düzenlendi. ÖSYM DGS soruları ve yanıtlarını adayların erişimine açtı. Sınavda cevapladıkları soruları görüntüleyen öğrenciler sınav neticelerini incelemeye koyuldu. Neticelerin ilan edilmesiyle beraber adayların tercih edebilecekleri okulları incelemeye başlayacak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav neticelerinin açıklanacağı tarihi müracaat kılavuzunda öğrenciler ile paylaşmıştı. Sınav netice ekranında adaylar sayısal ve sözel alandan yaptıkları puanları ve ön lisans başarı puanlarını öğrenecek. İşte 2021 DGS sınav netice tarihi…

2021 DGS Neticeleri Ne Zaman Açıklanacak?

11 Temmuz’da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı neticeleri 14 Ağustos’ta adaylar erişimine açılacak. Sınav neticeleri sonuc.osym.gov.tr adresinden sorgulanacak. Dileyen adaylar ÖSYM’nin mobil uygulamasından neticelerini görüntüleyebilir. Netice ekranında testin sayısal ve sözel bölümlerindeki doğru ve yanlış yanıt sayıları, ön lisans başarı puanı ve 2021 DGS puanları( yerleştirmede kullanabilecek puan türlerine uygun puanları) bulunacak. Puanların belli olmasıyla ÖSYM üniversitelerin kontenjanlarını yayınlayacak. Adaylar sınavdan aldıkları puanları ve ön lisans başarı puanlarını dikkate alarak tercih yapacak.

2021 DGS Soruları ve Yanıtları Yayınlandı!

2021 DGS soru ve yanıtları ÖSYM tarafından açıklandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınavın sona ermesinden 1 gün sonra genellikle soru ve yanıtları açıklıyor. Dikey Geçiş Sınavı soruları ve yanıtları yayınlandığında bu haber üstünden ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

DGS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM’den açıklama geldi!

DGS Soruları ve Yanıtları Nasıl Öğrenilir?

DGS soru ve yanıtları ÖSYM AİS üstünden adayların erişimine açılacak. Dileyen adaylar buradan temel soru kitapçığına direkt olarak ulaşabilir. T.C kimlik numarası ve aday şifresiyle giriş yapan adaylar 2021 DGS soru ve yanıtlarını görüntüleyebilir.

2021 DGS Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

DGS sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM’den açıklama geldi!

Ön Lisan Başarı Puanı Nedir Nasıl Hesaplanır?

DGS yerleştirme işlemlerinde adayların Ön lisans başarı puanı sınav puanı ile beraber belirleyici olacak. DGS’ye başvuran her bir aday için ÖBP puanı hesaplanacak. Ön lisans başarı puanı adayların üniversite eğitiminde yaptıkları akademik yaklaşık göz önünde bulundurularak hesaplanacak. YÖKSİS’te akademik not ortalaması bulunan adayların bu bilgileri ÖSYM’ye aktarılacak. Bilgisi bulunmayan yahut eksik/hatalı bilgi bulunan adaylar müracaat yaparak bu bilgilerin güncellenmesi talebinde bulunabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.