Devletin El Koyduğu Şirket Satılığa Çıkarıldı!

FETÖ soruşturması sonrası el konulan Aldurya Enerji satılığa çıkarıldı. TMSF şirket için muhammen bedeli de 1 milyon 1 milyon lira olarak belirledi.

TMSF’nin, FETÖ soruşturmalarının ardından el koyduğu yüzlerce şirket içinde en büyüklerinden biri olan Aldurya Enerji bir kez daha satışa sunuldu. Geçtiğimiz mayıs ayında satışa konulan ancak alıcı bulunmayan dev şirket için bir kez daha ihale açılacak.


Özellikle sahip olduğu termik santraller ile ülkenin en büyük enerji şirketlerinden biri olan kuruluş için yine 1 milyar 100 milyon lira bedel biçildi. 21 Ağustos günü gerçekleşecek olan ihale için 20 Ağustos günü, mesai saati bitimine kadar teklifler verilebilecek. İhaleye anonim ve limited şirketlerin tamamı katılabilecek. Yunus Emre Termik Santrali başta olmak üzere bir çok iştiraki bulunan şirketin 30’un üstünde de maden sahası bulunuyor.

UZMANLARA GÖRE FİYAT ÇOK DÜŞÜK

Söz konusu maden sahalarının üst kullanım hakları da 2055 yılına kadar bu şirketin elinde olacak. Enerji uzmanlarına göre böylesine büyük bir yatırım için biçilen 1 milyan 100 milyon liralık bedel çok düşük. Mayıs ayında yapılan ihalede satılamayan şirketin 21 Ağustos günü gerçekleşecek ihalede satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Aksi bir durumda ise TMSF’nin, daha düşük bir bedel ile Kasım ayında yeni bir ihale açabileceği ifade ediliyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı