Devlet Erkanından Anıtkabir Ziyareti

Ankara’da 30 Ağustos törenleri kapsamında Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne mesajını yazdı.

Ankara’da 30 Ağustos törenleri Anıtkabir’de başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki heyet, Atatürk’ü ziyaret etti. Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Cumhuriyet’i canımız pahasına korumakta kararlıyız” notunu düştü.

Devlet Erkanından Anıtkabir Ziyareti

Büyük zaferin 97’nci yılı kutlamaları kapsamında ilk tören Anıtkabir’de yapıldı. Törene devlet kademelerindeki önemli isimler katılırken, heyete liderliği Erdoğan yaptı. Tören, devlet erkanının Aslanlı Yol’daki yürüyüşüyle birlikte başladı. Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

Devlet Erkanından Anıtkabir Ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Aziz Atatürk, bugün büyük zaferin 97’nci yıl dönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Tarihimizin altın halkalarından biri olan büyük zaferin kazanılmasında emeği geçen başta zat-ı aliniz olmak üzere tüm komutanlarımızı, subaylarımızı, askerlerimizi, milletimizin her bir ferdini minnetle anıyoruz.

Aziz şehitlerimizin fedakarlıkları üzerinde yükselen ve bize emanetiniz olan Cumhuriyet’i canımız pahasına korumakta kararlıyız. Milli bekamızı hedef alan tehditlere karşı yurt içinde ve sınırlarımız dışında yürüttüğümüz amansız mücadele bu kararlılığımızın ispatıdır. Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaşmaktan hiçbir güç alıkoyamayacaktır. Ruhun şad olsun.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı