Devlet Bahçeli’nin tehdit ettiği Mansur Yavaş cevap verdi!

Mansur Yavaş için adeta tehdit içerikli açıklamalarda bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye Mansur Yavaş'tan cevap geldi.
Takip et
Devlet Bahçeli’nin tehdit ettiği Mansur Yavaş cevap verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Basın Mensubu Murat Yetkin, kişisel blogunda kaleme aldığı yazısında son günlerde meydana gelen MHP-Mansur Yavaş münakaşasını, “MHP belli ki 25 sene sonra Ankara Belediyesini tekrardan CHP’ye getiren Mansur Yavaş’ın ülkücü tabanı etkileme potansiyelinden rahatsız” ifadesiyle değerlendirdi.

“Bahçeli, Yavaş’ı elini MHP tabanına atmakla suçluyor. Acaba seçim yasasında yüzde 10 barajının düşürülmesini isteyen Bahçeli’nin Yavaş’a dair bir tehdit algısı mı var?” sorusunu gündeme getiren Yetkin, bu soruya Yavaş’ın şu cevabı verdiğini aktardı:

“Niye tehdit algısı olsun? Zamanında Melih Gökçek’i başka partilerin işlerine karışmakla içini karıştırmaya çalışmakla suçlayan benim. Bu Şekilde bir şeye kalkışmam.

-Türkeş’i anma toplantısı gerekçe gösterildi.

“O toplantıyla benim hiçbir alakam yok. Olsa söylerim, saklamam. Belediyede her görüşten insan çalışıyor, çoğunluğu da hâlâ AK Parti döneminden. Kaldı ki o toplantıya katılanlara baktığımızda mühim kısmının artık 70-80 yaşına gelmiş, siyasetten elini çekmiş kişiler olduğunu görüyoruz”

-Neye bağlıyorsunuz o zaman?

“Bizi vatandaşın gözünde itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar, mesele bu. Bakın şunu açık söyleyeyim. Benim ne MHP ne de bir başka partiyle bir alakam var. Ben yerimden memnunum. Ankara’ya hizmet etmeye çalışıyorum. Göreve geldiğimden bu yana, 2,5 senedir siyasi münakaşalardan, siyasi demeçlerden uzak duruyorum. Halkın desteğini önlemek istiyorlar. Gündem saptırma çabası olarak görüyorum”

NE OLMUŞTU?

MHP’nin kurucusu lideri Alparslan Türkeş’in 104. doğum günü için geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen, eski MHP Genel Başkanı Muhittin Çolak, eski MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici ile eski MHP Milletvekili Ali Uzunırmak’ın konuşmacı olarak katıldığı anma töreninde olay çıktı.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Mustafa Hakan Ünser, saldırıya dair görüntüleri kişisel Twitter hesabında “Ve polis iş birliğiyle saldırı başladı” notuyla paylaştı.

KURTALMIŞ TÜRKEŞ: BAHÇELİ’NİN BİLGİSİ DAHİLİNDE

Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ise Halk TV’den İsmail Saymaz’a yaptığı açıklamada “Polis koruyor, kolluyor, gözetliyor. Biri bile kimseyi gözaltına almıyor. Hükümetin, Emniyet’in, İçişleri Bakanı’nın koruyup kollaması ile gözetimi altında yapılan bir saldırı olduğu çok net” şeklinde konuştu.

Saldırının Bahçeli’nin bilgisi dahilinde gerçekleştiğini ileri süren Türkeş, MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ’u orada görenler olduğunu söyleyerek şu şekilde konuştu;

“Ankara İl Başkanı ve Ankara Ocak’taki insanlar Bahçeli’nin, Teşkilat Başkanı’nın izni olmadan adım bile atamaz. Bu Şekilde bir şeyi kendi kendine yapması mümkün değil. Onların kontrolünde olduğu, onların talimatıyla yapıldığı çok net.”

DEVLET BAHÇELİ, MANSUR YAVAŞ’I SUÇLADI

MHP lideri Devlet Bahçeli, söz konusu saldırıyla alakalı geçtiğimiz salı günü “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Bey’in elinin altında geliştiği kanaati hakim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var” suçlamasında bulundu.

TUĞRUL TÜRKEŞ: HERKESİN KIRK KERE DÜŞÜNÜP BİR KERE KONUŞMASINI TAVSİYE EDERİM

Büyük kardeş Tuğrul Türkeş ise Bahçeli’yi ve MHP’yi savunan bir mesaj yayınladı:

Her zaman ifade ettiğim gibi babamın partisi; Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve onun muhterem Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye yönelik saldırılar fakat Türkiye düşmanlarını sevindirir. Herkesin kırk kere düşünüp bir kere konuşmasını tavsiye ederim.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.