Devlet Bahçeli’den yeni anayasa açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ”Sıkılı yumruklarla anayasa yapmak ne bugün ne de tarihte mümkün olmuştur. Siyaseti gladyatör arenasına dönüştürmek akıl harcı değildir. Artık uzlaşmak yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir. MHP, yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır.” şeklinde konuştu.
Takip et
Devlet Bahçeli’den yeni anayasa açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenliyor. Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

– Aşılama çalışmalarının hedeflenen düzeye ulaşmasıyla bayram ertesini karşılayacağımızı umut ediyorum. İnsanlığa musallat olan koronayı en az hasarla atlatmak için devlet ve millet kenetlenmesi tezahür etmelidir, Türkiye’de bu kenetlenme sağlanmıştır.

– Aşı konusunda güven problemi yaşayan vatandaşlarımızın kaygılanacağı hiçbir şey olmadığını ifade etmek isterim. Bir öbür mesele de aşıların tedarikidir. Bununla alakalı memnuniyet verici gelişmeleri Sağlık Bakanımız devamlı vurgulamaktadır. Salgın yönetimi doğru bir biçimde yapılmaktadır. Kovid-19 hastalığından dolayı yaşamlarını kaybeden kardeşlerimizle beraber, şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

”Anayasanın yazılması kaçınılmaz bir görevdir”
– Mazisi neredeyse 145 senesi bulan anayasa münakaşaları toplum ve devlet yaşamımıza ambargo koymuştur. Devlet ile millet arasındaki karşılıklı sorumlulukları asıl alan anayasalar değiştirilemez metinler değildir. Anayasanın yazılması kaçınılmaz bir görevdir. Bir toplum sözleşmesi olan anayasanın, tarihin ve toplumun gerisine düşmeden devlet millet uyumunun kökleştirmesi yegane öğesidir.

”Yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir”
– Yeni anayasa yapmak demek milletin ihtiyaçlarını idrak etmek demektir. Muhtemel hangi öneri üstünde konuşursak konuşulalım ilke ve felsefenin anayasanın birinci maddesinde kesin bir dille temellenmesidir. Artık uzlaşmak ve yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir.

”100 maddelik anayasa önerimizin hazırlığı tamamlandı”
– MHP, yeni anayasa konusunda sık sık dile getirdiği çalışmalarını bitirmiş ve metin yazımı sonuçlanmıştır. Partimiz, 100 maddelik yeni anayasa önerisini milletimize, siyasi muhataplarımıza bugün itibarıyla duyurmaktadır.

”Önce Cumhurbaşkanımıza sonra da öbür partilere sunacağız”
– Partiler nasıl bir anayasa istediklerini açıklamalı. Anayasa çalışmamızı önce Cumhurbaşkanımıza sonra da öbür partilere sunacağız. Anayasımız 4 kısım 100 maddeden yaratılmaktadır. Temel hak ve hürriyetler güncellenmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.