adplus-dvertising

Devlet Bahçeli’den Sezen Aksu’ya ağır eleştiri! “sonuçlarına katlanmalı”

Şarkı sözünde Hz. Adem ve Hz. Havva ile ilgili kullandığı “cahil” sözü ile tepki çeken Sezen Aksu ile alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aksu Türk müziğinin mühim bir adıdır” ifadelerini kullanmıştı. Bugün grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli ise meşhur sanatçıya yönelik eleştirileriler yağdırdı, “Hz. Adem ile Havva’ya hakaret eden bir şarkı sözü olamaz. Hakaret eden küfreden faşizan arzularını ilk fırsatta açık eden kim olursa olsun bunun neticelerine katlanmalıdır.” şeklinde konuştu.
Takip et
Devlet Bahçeli’den Sezen Aksu’ya ağır eleştiri! “sonuçlarına katlanmalı”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Sezen Aksu’nun “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkısındaki “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” sözleri sosyal medyada tepki çekmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖVGÜYLE SÖZ ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da bir konuşmasında sarf ettiği “Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.” sözlerine açıklık getirerek Aksu’ya saygı işittiğini ve yanlış anlaşıldığını söylemişti. Erdoğan, konuya ilişkin son açıklamasında, “Burada çok açık net bir gerçeği ortaya koymakta yarar var. Öncelikle benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin mühim bir adıdır eyvallah. Şarkılarıyla milletin hislerine tercüman olmuş sanatçıdır.” demişti.

“HAKARET, BİR ŞARKI SÖZÜ OLAMAZ”

MHP lideri Devlet Bahçeli ise şarkı sözü polemiğine ilişkin ilk açıklamasında Aksu’yu hedef alarak, “Yazdığı ucube şarkının sözleri arasında Hz. Adem ve Havva’ya cahil diyen sorumsuz şarkıcının sefalet hali, cehalet çukuru açık seçik. O sanatçıya diyorum ki serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme.” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli bugünkü parti grup toplantısında da eleştirilerini sürdürerek, “Hz. Adem ile Havva’ya hakaret etmek, bir şarkı sözü olamaz. Hakaret eden küfreden faşizan arzularını ilk fırsatta açık eden kim olursa olsun bunun neticelerine katlanmalıdır.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
1 Şubat 2022, 14:45 tarihinde yazildi

NE İŞSİZ BİR ADAM BU YAA..?

  • Cevapla
  • 0