adplus-dvertising

Devlet Bahçeli’den Fezleke ve yeni anayasa çağrısı!

MHP grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, fezlekelerin biran önce karara bağlanması gerektiğini belirterek yeni anayasa çağrısını yeniledi.
Takip et
Devlet Bahçeli’den Fezleke ve yeni anayasa çağrısı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

MHP lideri Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin haftalık grup toplantısında konuşma yapıyor.

Bahçeli’nin açıklamaları:

23 Nisan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı. Tek Meclis, Ankara’nın Ulus semtinde anıt gibi yükselen Büyük Millet Meclisi’dir. İşgale,nete karşı ilk Meclis’in eşsiz iradesi ile mücadele edilmiştir. İlk Meclis, istiklal haysiyetini millet hesabına varlığında toplamıştır. Kardeşliğimize musallat olan gelişmeler karşısında en mühim dayanma gücümüz siz muhterem milletvekillerinin yüksek iradesinde saklıdır.

FEZLEKE ÇAĞRISI

Fezlekeler bir an önce karara bağlanmalı. Hiçbir menfur oluşumun, vatan evlatlarına kurşun sıkan hiçbir hain örgüt uzantısının gazi Meclis’te yeri olamaz. TBMM’de eşkiyanın hükmü değil, milletin hükmü geçerlidir. Gazi Meclis’te her fikre cevaz vardır ama bölücülüğü,nete icazet yoktur.

YENİ ANAYASA AÇIKLAMASI

Yeni anayasa çalışmaları hiç sonlanmamıştır. Maalesef son 60 seneye damga vuran darbe anayasaları millet ve devlet yaşamının işleyişini kilitlemiştir. Türkiyemizin yepyeni, sivil özellikli, geniş katılımlı, toplumun her kesimini içine alacak, bütün düşünceleri kapsayacak bir anayasaya ihtiyaç olduğunu görmek lazımdır. Yalın ve anlaşılır, hükümleri arasındaki çelişkilerden ayıklanmış, kısa, net, milli ve manevi yaşamımızın esaslarını kavramış, bize özgü, bizi yansıtan bir anayasa ile cumhuriyetimizin 100. sene dönümünü kucaklamamız kaçınılmaz bir milli görevdir. Bu göreve MHP ön koşulsuz hazırdır. Yeni anayasa hedefi aynı zamanda Türk Milleti’nin hedefidir. Siyasi partilerden, STK’lardan, fikir ve düşünce yaşamımızı yönlendiren çevrelerden yeni anayasaya karşı çıkan henüz görülmemiştir. CHP kaçak güreşiyor, İP ucuz bahanelere sığınıyor. Yönetim yaşamımızda müstesna bir reform yapılmış, milli özlemlerle uyumlu bir sistem uygulanmaktadır. Türk tipi başkanlık modeline abuk subuk gayelerle karşı çıkmak eğer cehalet değilse, biliniz ki işbirlikçiliktir. Cumhuriyet’in 100. sene dönümünü yeni bir anayasa ile taçlandırmak, bir mutabakat metni ile bağıtlamak bu millete yapılacak en kıymetli hizmetlerden birisidir. Yakın bir tarihte çalışmalarımız nihayete erecek, Cumhur İttifakı’nın ortak iradesi ile milletimizin şanına müstehak bir anayasa hazırlama süreci tamamlanmış olacaktır.

CHP VE İYİ PARTİ’YE ÇAĞRI YAPTI

CHP’ye sesleniyorum, gelin siz de destek verin, İP’e sesleniyorum, bunun içinde siz de yer alın. Yeni bir sayfa açalım. Gelin mağlubiyet yaşamayın, mahcubiyet duymayın. Gelin darbe anayasasından milletimizi kurtaralım.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.