adplus-dvertising

DEVA Partisi’nden Metin Gürcan casusluk suçlamasıyla tutuklandı!

‘Siyasal ve askeri casusluk’ suçlamasıyla gözaltına alınan DEVA Partisi kurucu mensubu Metin Gürcan, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Takip et
DEVA Partisi’nden Metin Gürcan casusluk suçlamasıyla tutuklandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince teknik ve fiziki takibe alınan DEVA Partisi Kurucular Kurulu Mensubu Metin Gürcan, İstanbul’da gözaltına alınarak Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilmişti.

Emniyetteki ifadesinde askeri geçmişini anlatan Gürcan, 2017 senesinden itibaren talep eden kişi ve kurumlara çeşitli ülkelere ilişkin danışmanlık hizmeti verdiğini söyledi.

Verdiği danışmanlık hizmeti kapsamındaki bilgilerin herkesin erişimine açık olduğunu ifade eden Gürcan, casusluk faaliyeti yürütmediğini ve gizli belgelerin paylaşımını yapmadığını iddia etti.

Ankara’daki diplomatlarla da düzenli olarak görüştüğünü belirten Gürcan, kendilerine analizler sunduğunu ve karşılığında para aldığını söyledi. Emniyetteki ifadesinin sonrasında Gürcan, Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Gürcan, ‘siyasi ve askeri casusluk’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.