adplus-dvertising

Dev sağlık kompleksinin yüzde 39’u tamamlandı

Aydın’ın sağlık yapısını kuvvetlendirecek dev sağlık kompleksi Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımı bütün hızıyla devam ederken, inşaatın yüzde 39’luk bölümü tamamlandı.
Takip et
Dev sağlık kompleksinin yüzde 39’u tamamlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aydın’ın sağlık yapısını kuvvetlendirecek, 270 bin metrekare inşaat alanına sahip Şehir Hastanesi’nde çalışmalar 24 saat aslına göre bütün hızıyla devam ediyor. Hastanenin tamamlanması için çalışmalar devam ederken inşaatın yüzde 39’luk kısmı tamamlandı.

Dev sağlık kompleksinin yüzde 39’u tamamlandı

Sağlık hizmetlerinin daha özellikli sunulması maksadıyla Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yatırım programına alınarak geçen sene Kasım ayında merkez ilçe Efeler’de inşaatına başlanan ve Aydın’ı sevk eden değil sevk alan bir il konumuna taşıması hedeflenen Aydın Şehir Hastanesi’nin yapımı kesintisiz olarak sürüyor. Sağlık Bakanlığı koordinesinde, 976 milyon 424 bin TL bedelle yüklenici şirket tarafından yapımı düzenlenen hastane tamamlandığında Aydın ve Ege Bölgesi’nin uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü haline gelmesi bekleniyor.

Bu çerçevede Şehir Hastanesi’ni ziyaret eden AK Parti Aydın Milletvekilleri ve AK Parti Aydın İl teşkilatı, inşaat alanında çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldılar. Düzenlenen ziyarette AK Parti Aydın Milletvekillerine, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem, Aydın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Taha Al ile yüklenici şirket yetkilileri eşlik etti.

Dev sağlık kompleksinin yüzde 39’u tamamlandı

“2023 seçimlerine yetiştireceğiz”

Şehir Hastanesi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 2023 seçimleri öncesi açmayı hedeflediklerini ifade eden AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Bugün Aydınımızın son senelerdeki en büyük yatırımlarından birini ziyarete geldik. Hastanemizdeki ilerlemeyi yerinde inceledik. Ortalama yüzde 40 seviyelerinde bir ilerleme söz konusu. Tamamlandığında ise hem bölgenin hem de Aydın’ın en güvenli ve en sağlam binalarından birisi olacak, 718 adet izolatör, 51 asansör, 8 adet yürüyen merdiven ile birlikte. Sağlık Bakanımızın geçen haftaki Aydın ziyaretinde de söylediği gibi bin 300 yatak kapasitesi olacak hastanemizin. Şehir hastanemizin Aydın’a katacağı değer çok mühim ve bizim 2015 senesinden bu yana seçimlerdeki en mühim vaatlerimizden bir tanesi. Farklı nedenlerle temelini atamamıştık. 2020 senesinde temeli atıldı ve hızlı bir biçimde ilerlemeye devam ediyor. Mayıs ayı itibariyle de burada çalışan sayısı 750’ye çıkacak ve tam vardiya ile çalışacaklar. Pazartesi gününden itibaren 750 çalışanı ile beraber inşaatımız hızlı bir biçimde tamamlanacak. Bizim hedefimiz 2023 seçimlerinden önce, Cumhurbaşkanımızın mitinginde toplu açılış töreni ile buranın da açılışını gerçekleştirmek” şeklinde konuştu.

Dev sağlık kompleksinin yüzde 39’u tamamlandı

“Hastanemiz altyapı ve yolsuz kalmasın”

Çalışmalarda zemin iyileştirme çalışmalarının uzun süre aldığını sözlerine ekleyen Özmen; “Şu an için planlamada bir değişiklik yok, hiç bir problem görünmüyor. Burada bizim en büyük zamanımızı alan mesele, zemin oldu. Zemini çok güçlendirdik. Biliyorsunuz burası Aydın ve burası sulak arazi. Bu nedenle zemini sağlamlaştırmak için ciddi bir gayret gösterildi ama teknoloji gelişti ve her şey aşıldı. Hastanemiz tamamlanana kadar da ulaşım ve altyapı problemi da bitecek. Sonuçta bunun belli bir süreci var ve eğer yerel yönetim bunu o süre içerisinde tamamlayamazsa Bakanlık devreye girer ve gene çözülür. Biz bir çekişme olmadan asgari müşterekte buluşalım, hastanemiz de yolsuz, altyapısız kalmasın istiyoruz. Bizim gayretimiz de bu yönde” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.