Dev Marka Türkiye’de 6 Bin Kişiye İş Verecek!

Volkswagen, en son girişimi için ülkemizi seçti. Bu en az 6 bin kişinin direkt iş bulması ve birçok ürün kaleminin aynı anda canlanması anlamına geliyor.

Almanya’dan gelen müjdeli haber sonrası Türkiye’deki otomotiv sekötründe ciddi bir heyecan başladı. Dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Volkswagen, yaptığı üst düzey toplantıların ardından yeni girişimi için ülkemizi tercih ettiğini açıkladı. Seri üretimin de planlandığı fabrika için yer bakan Alman firmasının yatırım bütçesinin 1 milyar 500 milyon Euro’yu bulması bekleniyor.


Bu girişim, henüz hayata geçmeden Türkiye’deki otomotiv sektörünü hareketlendirdi. Özellikle otomotiv sanayisinin yardımcısı konumundaki demir-çelik ve plastik gibi sektörlerde hareketlilik arttı ve yeni fabrikaların kurulması gündeme geldi. Almanların bu girişimi birçok sektörü hareketlendirirken işsiz gençlere de umut oldu. Kurulması planlanan işletme en az 6 bin kişiye iş verecek.

TOFAŞ KAPIYA KİLİT VURDU

Şirketin Türkiye’de kurmayı planladığı fabrikada 2 milyona yakın seri üretim yapabileceği belirtiliyor. 2022 yılında açılması planlanan işletmenin hangi şehre kurulacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Alman devinde durum buyken TOFAŞ ise 3 hafta boyunca üretim yapmayacağını duyurdu. Çalışan sayısında 2 bin kişilik tasarrufa giden fabrikanın yıllık izinler nedeniyle böyle bir karar aldığı belirtiliyor. İşletmenin yeni çalışan alımlarını da bir süreliğine askıya aldığı öğrenildi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı