adplus-dvertising

Dev kertenkele girdiği markette paniğe neden oldu

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta dün öğle saatlerinde markete giren monitör cinsi kertenkele korku ve paniğe neden oldu. Markettekiler tarafından kaydedilen videoda, dev kertenkelenin raflara tırmandığı görüldü. Market çalışanının, yetkilileri araması ile olay yerine gelen kurtarma ekipleri, mağazadan dışarı sürükleyerek çıkardıkları dev kertenkeleyi çevrede bulunan çalılıklara bıraktı.
Takip et
Dev kertenkele girdiği markette paniğe neden oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tayland’ın başkenti Bangkok‘ta bir markete giren dev kertenkele, girdiği markette korku ve paniğe neden oldu.

Müşterilerden Narimpa Tangsin yaptığı açıklamada, “Bir içecek almak istedim fakat hayvan içecek reyonuna çok yakındı. Tehlikeli hayvanlar, özellikle de kızdıklarında. Bu nedenle uzak durdum ve bunu telefonuma kaydettim. Sanırım dükkanlarda kertenkeleler için bile her ürün var” ifadelerini kullandı.

ZEHİRLİ ISIRIKLARI VAR

Bazen zararlı bakteriler taşıyan ve tehdit edildiğinde agresif olabilen hafif zehirli bir ısırığa sahip olan monitör kertenkelesinin, bölgede çok az yağan yağmurlar ve aylardır süren kuru hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanması sonucu markete girdiği tahmin ediliyor. Genellikle Tayland’da büyük şehirlerdeki kanallarda ve göletlerde yaşayan Asya su monitör kertenkeleleri, balık, yılan ve kurbağaların yanı sıra insanların bıraktığı yiyecek artıklarıyla besleniyorlar.

Dev kertenkele girdiği markette paniğe neden oldu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.