Dev havayolu şirketinden salgın kararı

Emirates havayolları bir ilke imza atarak, yolcuların uçuş esnasında corona virüse yakalanması halinde tedavi, karantina ve hatta cenaze masraflarını üstleneceğini açıkladı.

Dubai merkezliEmirates,insanları seyahate teşvik etmek amacıyla ücretsiz ‘coronavirüs sigortası’ sunacağını açıkladı.

Sigorta, uçuş esnasında corona virüse yakalanan yolcuların tedavi, karantina ve cenaze masraflarını kapsıyor.

Business Insider’da yer alan habere göre,150 bin euroya kadar olan tedavi masrafları ve iki hafta boyunca günde100 euroya kadar karantina masrafları Emirates tarafından karşılanacak.

Hastanın corona virüs nedeniyle yaşamını yitirmesi halinde ise1500 euroluk bir cenaze yardımı yapılacak.

Sigorta,seyahat sınıfı ve uçuş güzergâhı fark etmeksizintüm yolculara ücretsiz olarak sunulacak ve herhangi bir kayıt ya da başvuru işlemi de gerçekleştirilmeyecek.

Teklif, yolcuların ilk uçuşunu gerçekleştirdikten sonra31 gün boyuncageçerli olacak ve kampanya da ekim ayı sonuna kadar sürecek.

Emirates Grubu BaşkanıŞeyh Ahmed Bin Said Al Maktum, “Dünyadaki sınırlar yeniden açıldıkçainsanların uçmak için özlem duyduklarını biliyoruz,ancak yolculukları boyunca öngörülmeyen bir şey olması ihtimaline karşı esneklik ve güvence aradıklarını biliyoruz” dedi.

Emirates havayolları, virüs salgını nedeniyle uçuşların uzun süre iptal edilmesi nedeniyle9 bin personelini işten çıkaracağınıaçıklamıştı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı