Dev Firmada Çalışmak İçin Geceden Sıraya Girdiler

Ağrı'da önümüzdeki ay faaliyetlerine başlayacak dev firmada çalışmak isteyen yüzlerce kişi, gece yarısından itibaren sıraya girerek uzun kuyruklar oluşturdu.

Türkiye’de işsizlik oranının yüksek olduğu kentlerden biri olan Ağrı’da dünyaca ünlü firmanın önümüzdeki ay faaliyete başlayacak fabrikasında çalışmak isteyen vatandaşlar, gece yarısından itibaren sıraya girerek iş için başvuruda bulundu. İlk etapta 140 kişinin alınacağı fabrikanın kentteki ekonomiyi canlandırması bekleniyor.


Ağrı Valiliği ve Ağrı Belediyesi, geçtiğimiz aylarda tekstil firmalarını yatırım yapmaları için kentlerine davet etmişti. Bu davet çok geçmeden karşılık buldu ve dünyaca ünlü markanın Türkiye temsilciliğini yapan firma, Ağrı’ya fabrika açmak istediğini belirtti. Yapılan görüşmeler neticesinde firmaya, fabrika için uygun alan tahsis edildi. Fabrika inşaatına başlayan firma, çalışmalarını önümüzdeki ay tamamlamayı planlıyor.

140 KİŞİLİK İŞE YÜZLERCE KİŞİ BAŞVURDU

Fabrika inşaatı hızlı bir şekilde ilerlerken eleman alımları için de start verildi. İşsiz sayısının bir hayli fazla olduğu kentte, firma ilk etapta 140 kişiye istihdam sağlayacağını duyurdu ve başvuruları almaya başladı. Yüzlerce kişi dev firmanın fabrikasında çalışmak için geceden sıraya girdi. Öyle ki başvurunun yapılacağı alanda kuyruğun ucu var bucağı yok. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Savcı Sayan da önümüzdeki aylarda kentte yeni fabrikalar açılması için bazı firmalarla görüşmeler yaptıklarını belirtti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı