adplus-dvertising

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi!

Fransız arkeologlar yaptığı kazılar sonucunda dev dinozor kemikleri buldu. 500 kiloluk olduğu söylenen kemiğinin 140 yıl öncesinde yaşayan bir dinozora ait olduğu belirtildi.
Takip et
Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milyonlarca yıl önce yaşamış olan bu canlılarla ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar fotoğraflarımızda mevcut. Bazı dinozor kemiklerinin dahi insan boyunu kat be kat aştığı görünüyor.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Bulunan kemiğe zarar vermeden çıkarmak için 70 arkeolog 4 gün boyunca çalıştı.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! 4 günün ardından çıkarılan kemiğin bulunan en büyük kemik olması bekleniyor.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Sauropod’larının boylarının yaklaşık olark 18 ile 34 metre arasında olduğu bilinmektedir.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! 500 kiloluk uyluk kemiğinin Sauropod türüne ait olduğu belirlendi.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Otçul olan Sauropod türü dinozorların en büyük türü olarak bilinir.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Otçul olan dinozorlar uzun boyunları sayesinde dev ağaçlara kolayca ulaşabiliyorlardı.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Sauropod türünün yapılan incelemeler sonucunda dünyanın pek çok bölgesinde yaşadığı saptanmıştır.

Dev dinozor kemikleri görenleri şaşkına çevirdi! Kemikleri bir insan boyundan kat be kat daha büyük olabilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.