Destek Yatırım Bankası AŞ. BDDK’dan onayı aldı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Şubat 2021’de kuruluş izni verdiği verdiği Destek Yatırım Bankası AŞ’ye şuanda de faaliyet onayı verdi. 300 milyon lira sermayeli banka bugünden itibaren faaliyetlerini yürütebilecek.
Takip et
Destek Yatırım Bankası AŞ. BDDK’dan onayı aldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK)Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kurul kararına göre, Bankacılık Yasası ve Bankaların İzne Tabi İşlemleri ile Dolaylı Pay Sahipliğine İlişkin Yönetmelik kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda 4 Şubat 2021’de kuruluş izni verilen Destek Yatırım Bankası AŞ’ye faaliyet izni verildi.

Destek Yatırım Bankası AŞ. BDDK’dan onayı aldı!

DESTESK YATIRIM BANKASI’NIN SAHİBİ KİM?

BDDK, 300 milyon lira sermayeli Destek Yatırım Bankası’nın kurulmasına Şubat 2021 tarihinde izin vermişti. O tarihte Resmi Gazete’de yer verilen açıklamalara göre, bankanın ortakları arasında Destek Faktoring, Altunç Kumova, Azize Binnur Tosun, Özgür Akayoğlu ve Kerim Tosun bulunuyor.

ALTUNÇ KUMOVA KİMDİR?

Aytunç Kumova, 1965 İstanbul doğumlu. 1984 senesi Avusturya Erkek Lisesi, 1989 senesinde Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. Altunç Kumova, 1999 senesinden beri Seyşeller Cumhuriyeti İstanbul Fahri Konsolosudur. Halen, kendi kurduğu ve sektörlerinde lider konumlarda olan Destek Faktoring ve Destek Yatırım Menkul Değerler Firmalarının başkanlık görevini sürdürüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.