adplus-dvertising

Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi

Bu akşam ilk bölümüyle ekranlara gelecek olan Destan dizisiyle ilgili detaylar izleyiciler tarafından merak ediliyor. Yönetmen koltuğunda Emir Khalilzadeh’in oturduğu dizinin senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz yapıyor. Bozdağ film imzalı dizinin başrollerini ise Ebru Şahin ile Edip Tepeli paylaşıyor. Peki, Destan oyuncuları ve konusu nedir? İşte Destan dizisine dair merak edilenler..
Takip et
Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ekranlarda bu akşam itibarıyla izleyici karşısına çıkacak olan Destan dizisi oyuncu kadrosu ve konusu merak ediliyor. ‘Destan’ın ilk fragmanına Ebru Şahin’in canlandırdığı Akkız’ın “Ben Dağ’ın kızı, Akkız! Eli olmayana el olmaya geldim… Ayağı olmayana yol olmaya geldim. Eksiği tam yapmaya, köleyi hür kılmaya, destanımı dağa göğe yazmaya geldim” sözleri damga vurdu. Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’ın mücadelesinin ele alındığı Destan dizisinin başrol oyuncuları Ebru Şahin ve Edip Tepeli.

DESTAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLDİ?

ATV’nin iddialı dizisinin çekimlerinin bir kısmı Bozdağ Film Platosu içinde yapılırken önemli bir kısmı için de Beykoz Kundura Fabrikası kullanıldı. Özel bir çalışmayla döneme uygun hale getirilen stüdyolar izleyicinin beğenisine sunulurken oyuncuların da farklı bir dünyanın kapılarını aralamasını sağladı.

Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi

DESTAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

‘Destan’ dizisi, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.

Dönem dizisi olarak karşımıza çıkan “Destan” ilk olarak “Akkız Destanı” olarak açıklanmıştı. Ardında Destan ismiyle ekranlara geleceği söylenen dizi, geçmişe doğru uzanan bir hikayeyi konu ediniyor. Türklerin İslamiyet’i kabul etmesinden önce 9. yüzyılda geçen bir hikaye Destan’ın ana konusunu oluşturmaktadır. Gök Kağanı Korkut Han’ın öksüz bıraktığı savaşçı dağ kızı Akkız ile yine Gök Kağanı Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasında geçen hikayede; zaman içerisinde bu ikilinin aralarında oluşan aşkla imkansızı nasıl başardıklarını gözler önüne serecek.

Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi

Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, Destan dizisinin çekimlerinin başladığını duyurarak tüm ekibe ve oyunculara hayırlı olmasını” diledi. Destan’da izleyicinin dönem, hikaye ve prodüksiyon açısından ilk kez böyle bir yapım izleyeceklerini müjdeleyen Bozdağ, ‘Yetim ve savaşçı bir kızla öksüz ve çolak bir çocuğun yürek yüreğe vererek Türklerin kaderini yeniden yazmalarını anlatan ‘Destan’ dizisinin; prodüksiyonu, hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla sadece Türkiye’de değil dünyada da çok konuşulacağını’ söyledi.

DESTAN OYUNCULARI KİMLER? KARAKTERLERİN ÖZELLİKLERİ

Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesiDestan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Destan dizisi tüm oyuncuları, konusu ve hikayesi Ebru Şahin (Akkız),
Selim Bayraktar (Alpagu Han),
Edip Tepeli (Batuga),
Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk),
Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir),
Deniz Barut (Ulu Ece),
Elif Doğan (Tutkun),
İpek Karapınar (Çolpan),
Burak Tozkoparan (Temur),
Buse Meral (Sırma),
Burak Berkay Akgül (Kaya),
Osman Albayrak (Vargı),
Şahin Ergüney (Kün Ata),
Ahmet Olgun Sünear (Yaman),
Alper Düzen (Danış Ata),
Ecem Sena Bayır (Günseli),
Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek),
Aysel Yıldırım (Kam Kadın),
Seca Naz Karabulut (İlay),
Cihangir Köse (Otacı),
Berna Üçkaleler (Efil),
Doruk Şengezer (Öktem),
Onur Yenidünya (Evren Alp),
Esra Kılıç (Mei Jin),
Hilal Uysun (Tılsım),
Evren Erler (Çalayır),
Meltem Pamirtan (Yibek),
Faruk Aran (Kuzubeg),
Müge Duygun (Tilbe),
Mehmet Sertakan (Tayangu Yalvaç).

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.