adplus-dvertising

Destan dizisi nerede çekiliyor? Destan dizisinin oyuncuları kimler?

ATV ekranlarında başlayacak olan Destan dizisinin çekim yeri ve oyuncu kadrosu merak ediliyor. Bozdağ Film imzalı ‘Destan’ dizisi, etkileyici hikayesiyle 23 Kasım akşamı ilk bölümüyle ekrana geliyor. Peki Ebru Şahin’in de başrolünde olduğu Destan dizisi nerede çekiliyor? Destan dizisinin oyuncuları kimler? İşte yanıtı…
Takip et
Destan dizisi nerede çekiliyor? Destan dizisinin oyuncuları kimler?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bugün saat 20.00’de ilk bölümüyle ATV’de seyirciyle buluşacak olan Destan dizinin nerede çekildiği merak konusu oldu. Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar gibi pek çok başarılı isim dizinin başrolünde yer alıyor. İşte Destan dizisi çekim yeri ve oyuncu kadrosu…

DESTAN DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

İlgiyle takip edilen dizinin çekimleri için Bozdağ Film Platosu’nda 20 bin metrekare alanda, döneme ait Asya Türk mimarisine uygun şekilde Gök Hanlığı Sarayı ve bahçeleri inşa edildi. Gök Hanlığı Sarayı dahilinde Beykoz Kundura Fabrikası’nda 4.500 metrekare kapalı alan içerisine saray kabul odası ve hanedan üyeleri için yaşam odaları bulunuyor.

Hazırlık süreci bir yıl boyunca devam eden ‘Destan’da 8’inci yüzyıl Orta Asya yaşamını ekrana taşımak yoğun bir çalışma yürütüldü. Dizisinin danışmanları Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, Doç. Dr. Mehmet Fatih Doğrucan ve Prof. Dr. Erkan Göksu, hikayenin geçtiği dönem ve dönemin yaşamıyla ilgili oyunculara üç ay boyunca teorik dersler verdi.

GÖRKEMLİ DEKORLARIN İNŞASI ALTI AY SÜRDÜ

Dizinin çekimleri için Bozdağ Film Platosu’nda 20 bin metrekare alanda, döneme ait Asya Türk mimarisine uygun şekilde Gök Hanlığı Sarayı ve bahçeleri inşa edildi. Gök Hanlığı Sarayı dahilinde Beykoz Kundura Fabrikası’nda 4.500 metrekare kapalı alan içerisine saray kabul odası ve hanedan üyeleri için yaşam odaları yer aldı. Bozdağ Film Platosu dahilinde ise 5800 metrekarelik açık platoda sekizinci asır bölgenin Türk mimarisi esas alınarak şehir sokakları ve çarşısı yapıldı. Döneme ait 50 çadırlık iki oba 15 bin metrekare üzerine kuruldu. Obalardaki el yapımı çadırlar Türkmenistan’da projeye özel olarak üretildi. Dekorların inşası altı ay sürerken, 287 kişilik sanat ekibi görev aldı.

Oyuncular uzmanlardan kurulu Bozdağ Film Ekibi’nden aksiyon, at binme, ok ve kılıç eğitimleri aldı. Binicilik eğitimleri Bozdağ Film tesislerinde özel olarak yetiştirilmiş atlarla verildi. Dizinin çekimlerinde kullanılmak üzere Bozdağ Film Platosu’nda yer alan atölyelerde döneme ait 5.300 adet aksesuvar, eşya, kılıç, mızrak, kalkan ve obje üretildi. Oyuncular icin 125 adet kostüm dikilirken, yardımcı ve diğer oyuncular için toplam 8.115 parça kostüm hazırlandı. ‘Destan’ dizisi kamera arkası ekibi 235 kişiden oluşurken, dizinin birinci bölüm çekimlerinde 4 bin 500 yardımcı oyuncu görev aldı.

DESTAN DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Ebru Şahin (Akkız),
Selim Bayraktar (Alpagu Han),
Edip Tepeli (Batuga),
Kanbolat Görkem Arslan (Saltuk),
Teoman Kumbaracıbaşı (Balamir),
Deniz Barut (Ulu Ece),
Elif Doğan (Tutkun),
İpek Karapınar (Çolpan),
Burak Tozkoparan (Temur),
Buse Meral (Sırma),
Burak Berkay Akgül (Kaya),
Osman Albayrak (Vargı),
Şahin Ergüney (Kün Ata),
Ahmet Olgun Sünear (Yaman),
Alper Düzen (Danış Ata),
Ecem Sena Bayır (Günseli),
Bilgi Aydoğmuş (Kırçiçek),
Aysel Yıldırım (Kam Kadın),
Seca Naz Karabulut (İlay),
Cihangir Köse (Otacı),
Berna Üçkaleler (Efil),
Doruk Şengezer (Öktem),
Onur Yenidünya (Evren Alp),
Esra Kılıç (Mei Jin),
Hilal Uysun (Tılsım),
Evren Erler (Çalayır),
Meltem Pamirtan (Yibek),
Faruk Aran (Kuzubeg),
Müge Duygun (Tilbe),
Mehmet Sertakan (Tayangu Yalvaç).

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.