Ders Kitabında Mahmut Tuncer Verildi

İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hukukçu Prof. Dr. Bahadır Erdem, paylaştığı bir fotoğraf ile ders kitabında Mahmut Tuncer’in fotoğrafının konulduğunu ve altına da “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere.” notunun yazıldığını aktardı.

Hukukçu Prof. Dr. Bahadır Erdem, paylaşımında bir ders kitabının fotoğrafını çekerek Mahmut Tuncer’in bulunduğu bölümü takipçilerine gösterdi. Erdem paylaşımında yaptığı açıklamada olayın zaytung olduğunu düşündüğünü fakat sonradan gerçek olduğunu anladığını ifade etti ve “Çocukların eğitim kitabında böyle saçma sapan şey olmaz.” dedi.

Ders Kitabında Mahmut Tuncer Verildi

ÖĞRETMEN LEVENT BEDER’DEN CEVAP

Türkçe öğretmeni olan Levent Beder paylaşımın altında yorumda bulundu ve MEB’in test kitabı kullanılmasını önermediğini belirtti ve bu kitabın herhangi bir öğretmen tarafından hazırlandığını söyledi.

YAYIN EVİ AÇIKLADI

​Kitabın Günay Yayınları tarafından basıldığı ortaya çıktı ve yayın evinin de yaptığı açıklamada kitabın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından basılmadığı ifade edildi. Açıklamanın devamında bu görselin esprili olduğu için kullanıldığı ve Mahmut Tuncer’in yer aldığı baskının kaldırıldığı belirtildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı