Depremde engelli sporcuyu korumaya çalışan antrenör gündeme oturdu!

Düzce’de 5 büyüklüğündeki deprem sırasında okçuluk antrenörünün engelli sporcusunu üstüne kapanarak korumaya çalışması güvenlik kamerasına yansıdı. Kahraman antrenör Gökhan Cengiz yaşananlarla alakalı yaptığı açıklamada, “O anda çatıdan bir şeyler düşebilir diyerek düşündüm. Refleks olarak sporcumun üstüne kapandım. Allah’a şükür, çatıdan bir şey düşmedi” şeklinde konuştu.
Takip et
Depremde engelli sporcuyu korumaya çalışan antrenör gündeme oturdu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’ndeki salonda antrenman yaptıkları esnada depreme yakalanan antrenör Gökhan Cengiz’in engelli sporcusunun üstüne kapanması ve sarsıntının sonrasında sporcusunu dışarı çıkartması büyük alkış aldı.

“REFLEKS OLARAK SPORCUMUN ÜZERİNE KAPANDIM”

Cengiz, yaptığı açıklamada, deprem sırasında 9 yaşındaki engelli sporcusuyla antrenman gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Tam antrenmanı bitirme aşamasına gelmiştik, beraber depremi yaşadık. O anda çatıdan bir şeyler düşebilir diyerek düşündüm. Refleks olarak sporcumun üstüne kapandım. Allah’a şükür, çatıdan bir şey düşmedi” şeklinde konuştu.

“SPORCUMUN ANNESİ TELAŞLANMIŞ”

Sarsıntının sona ermesinin sonrasında sporcusunu dışarıya çıkartarak velisine teslim ettiğini söyleyen Cengiz, “Benim de iki çocuğum var. ‘Onlara bir şey oldu mu acaba?’ düşüncesiyle telaşlanarak onların yanına koşmaya başladım. Sonra kendi ailemin yanına gittim, onları dışarıya çıkarttım. Daha sonra ailemle beraber sporcumun yanına geldim. Sporcumun annesi telaşlanmış. Annesi aradı, herhangi bir sorun olmadığını, dışarıya çıkarttığımızı, çok problem teşkil edecek bir şey olmadığını anlattık.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.