Deprem Sonrasında Sigorta Başvuruları Yüzde 100 Arttı

İstanbul'da meydana gelen depremin sonrasında zorunlu deprem sigortası yaptırmak isteyenlerin sayısında da yüzde 100 artış oldu.

Sigortacı Sibel Doğaç, İstanbul’da olan 5,8 şiddetindeki depremin DASK poliçelerinin önemini insanlara bir defa daha anımsattığını ifade etti.

Türkiye’nin deprem kuşağında olması ve büyük İstanbul depreminin beklendiği bilinmesine karşın DASK poliçesini yaptırmayan çok sayıda insanın olduğunu söyleyen Doğaç, şunları ifade etti:

DEPREM SONRASINDA BAŞVURULAR ARTTI

“Türkiye’de DASK sigortalılık oranı yüzde 52,4’e gelmiş haldedir. Firmamızın DASK satışları bütün ülkede arttığı gibi firmamızda da günlük olarak yüzde 100 oranında artmıştır. DASK poliçelerine olan talep maalesef depremin kendisini anımsatması neticesinde artıyor ve etkisi kısa zamanlı oluyor fakat deprem riski ülkemiz için bir gerçek ve DASK bu manada bir zorunluluk diyebiliriz. Bu rakam ve oranların artması için bu alanla alakalı bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının kamu ve özel sektör tarafından devamlı bir biçimde gerçekleşmesi gerek. Unutmamak gerek ki DASK sigorta firmalarının bir ürünü değil. DASK kamunun idare ettiği bir yapı ve biz özel firmaları bu zorunlu ürünü satıyoruz.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı