adplus-dvertising

Deprem Sonrası İstanbul Valiliği’nden Hasar Açıklaması

İstanbul'da meydana gelen 4,7 şiddetindeki depremin ardından İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, şimdiye kadar hasar ihbarı gelmediği bildirildi.
Takip et
Deprem Sonrası İstanbul Valiliği’nden Hasar Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kandilli Rasathanesi’nin 4.7, AFAD’ın da 4.6 olarak açıkladığı Silivri açıklarındaki depremle alakalı İstanbul Valiliği açıklama paylaştı.

Valilik, “Deprem ardından ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şimdiye dek herhangi bir hasar ihbarı gelmemiştir.” dedi.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Valilikten paylaşılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Marmara Denizi Silivri Marmara Ereğlisi açıklarında, bugün saat 11.00’de 4.6 Mw büyüklüğünde bir deprem olmuştur.

Deprem ardından ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şimdiye dek herhangi bir hasar ihbarı gelmemiştir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur. 24.09.2019/Saat 11:30”

KIZILAY TETİKTE BEKLİYOR

Kızılay’dan paylaşılan açıklamada da, “İstanbul Silivri’de olan ve ilk tespitlere göre 4,6 şiddetindeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay birimlerimiz tarafından yakından izlenmektedir” denildi.

Depremin en fazla hissedildiği Silivri’de bazı okullar tahliye edildi. Öğrenciler dışarıya çıkarıldı. Öğrenciler korku içerisinde okulları terk etti.

SİLİVRİ’DE CAN VE MAL KAYBI YOK

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz deprem ardından yaptığı ilk açıklamada “Görevlilerle görüştüm. Büyük bir depremi tetiklemesi söz hususu değil dediler. Silivri’de 4 adet deprem gözlem evimiz bulunuyor. Tüm görevlilerle de görüştüm korkulacak bir durumu yok. Deprem gerçeği ile İstanbul’un da Silivri’nin de yüzleşmesi lazım. Şimdiye dek aldığımız hasar bilgisi yok. Şuan bize gelen can ve mal kaybı söz konusu değil” sözlerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.