Deprem komşuda da can aldı

31 Ekim 2020, 12:47 tarihinde eklendi
İzmir’de yaşanan deprem Türkiye’ye en yakın Yunan adalarından biri olan Sisam adasında hissedildi. Komşuda 2 çocuk hayatını kaybederken, yaralı sayısının 19’a çıktığı belirtildi.
Takip et
Deprem komşuda da can aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar açıkları olan 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Deprem komşuda da can aldı

İzmir olmak üzere pek çok ilde hissedilen depremin merkez üssünün Sisam (Samos) Adası olduğu öğrenildi. Başkent Atina’dan Girit Adası’na kadar ülkedeki geniş bir alanda hissedilen depremde Sisam’da hasara ve can kaybına neden oldu.

Deprem komşuda da can aldı

Richter ölçeğine göre deprem 7.1 büyüklüğünde kayda geçti. Deprem nedeniyle Vathy kasabasında baygın halde bulunan 17 yaşındaki Aris ve 15 yaşındaki Clarie ‘nin yaşamını yitirdiği açıklanırken, yaralı sayısının 19’a yükseldiği ifade edildi.

BİRÇOK ARAÇ VE EV SULAR ALTINDA KALDI

Deprem komşuda da can aldı

Karlovasi Limanı’nda ve diğer kıyı bölgelerinde meydana gelen küçük ölçekli tsunamiler sebebiyle çok sayıda araç ve ev sular altında kaldı. Yunanistan Alt Yapı Bakanlığı, depremzedelerin Vathy ve Sisam adası çevresinde kurulan çadır kente yerleştirildiğini duyurdu.

SİSAM ADASI 4.1 İLE İKİNCİ KEZ SALLANDI

Deprem komşuda da can aldı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nden verilen bilgiye göre saat 23.35’te Sisam Adası yakınlarında meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki deprem adada korku ve paniğe neden oldu. Atina Jeoloji Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada, Sisam adasında bu sabah saat 5’e kadar, 4,1 ve 4,2 olmak üzere yaklaşık 60 artçı sarsıntının meydana geldiği ifade edildi.

Deprem komşuda da can aldıDeprem komşuda da can aldıDeprem komşuda da can aldıDeprem komşuda da can aldıDeprem komşuda da can aldıDeprem komşuda da can aldı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.