Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum

Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı. Dent, telekom şirketinin (telekom) eski paradigmasına yeni bir bakış sunan benzersiz bir blockchain tabanlı projedir. Dent coin, mobil verilerin tıpkı merkezi olmayan herhangi bir kripto para biriminin yapabildiği gibi ağlar arasında serbestçe akmasına izin vermektir. Peki, Dent coin nedir, güvenli mi?
Takip et
Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ethereum, kendi ağında resmi coini ETH’den başka 2 coinin daha işlem yapmasına izin veriyor. DENT de bunlardan biri. Ethereum geliştiricileri seçilen kripto paraların farklı sektörlerde, farklı amaçları kendine hedef edinen, birbirinden farklı tipteki kripto paralar olmasına özel hassasiyet gösteriyorlar. DENT’in de seçilmiş kripto paralardan olması bu kripto paraya yatırımcıların daha fazla ilgi göstermesine sebebiyet veriyor.

Son dönemlerde kripto paralarda çeşitlilik hız kazandı. Bunlardan biriside Dent. Dent coin, bir kripto para birimidir ve Ethereum platformunda çalışır. Peki, Dent coin nedir? İşte, Dent coin nedir sorusunun detaylı yanıtı…

Dent coin nedir?

Dent Coin’in diğer kripto paralardan kullanım alanları oldukça farklıdır. Dent Wireless LTD. kurucu firmasının Ethereum blockchain tabanlı oluşturduğu bu Token’ı ile dünyanın birçok yerinde farklı GSM operatörlerinden mobil veri alım ve satımına imkan tanımaktadır.

Dent (DENT), telekom şirketinin (telekom) eski paradigmasına yeni bir bakış sunan benzersiz bir blockchain tabanlı projedir.

Daha spesifik olarak, hepsi blok zincirinin arkasında ve veri alışverişini kolaylaştırmak için yerleşik bir yardımcı para birimi ile sanal bir telekomünikasyon ve dünya çapında veri pazarı yaratıyorlar. Umut, mobil verilerin tıpkı merkezi olmayan herhangi bir kripto para biriminin yapabildiği gibi ağlar arasında serbestçe akmasına izin vermektir.

Dent (DENT), Ethereum platformunda çalışan bir kripto para token’ıdır. DENT, “eSIM dijital SIM kartları, mobil veri paketleri, konuşma dakikaları ve kontör yüklemeleri gibi telekomünikasyon varlıklarının satın alınması ve satılması için tasarlanan küresel bir piyasa” olarak tanımlanabilir.

Küresel telekomünikasyon endüstrisi bir süredir yerleşmiş durumda, ancak yeni küresel gelir modelleri araştırıldıkça giderek değişken hale geliyor. Dünyanın küreselleşmesi, verilerin tüketilme ve değiş tokuş edilme biçimini altüst etti ve telekomun eski bekçisi, hayatta kalmak için birçok durumda ortaklıklar kurarak ayak uydurmaya çalışıyor.

Buna, serbest tüketicileri bölgesel telekomünikasyon şirketlerinin elinden arayan ve herkese mobil verileri satın alma ve kullanma konusunda seçme özgürlüğü vermeye çalışan blok zinciri tabanlı DENT geliyor. Bu telekomünikasyon şirketleri için iyi haber, DENT’in onlara katılmaları için bir yol sunması ve böylece yeni bir küresel mobil veri pazarında alakasız olma olasılığını ortadan kaldırmasıdır.

DENT, Ethereum tabanlı bir ERC-20 tokenıdır. 100 milyar yaratıldı ve şu anda dolaşımda 56 milyarın biraz üzerinde ve üç ayda bir ek tokenler piyasaya sürülüyor.

DENT’teki en büyük ticaret hacmi, Binance’de ve onu Bittrex izliyor. Ayrıca Vebitcoin, Upbit, CoinBene ve KuCoin’de küçük ama kabul edilebilir bir işlem hacmi var. Genel olarak olsa da, çok değişken olmasına rağmen token için nispeten güçlü bir likidite var gibi görünüyor.

Bir ERC-20 tokenı olarak DENT, MetaMask veya MyEtherWallet gibi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklanabilir. Bununla birlikte, kullanıcılar yakında DENT uygulama cüzdanında tutarak DENT’i hisse sahibi olabilecekler.

Bunların yanında DENT token’ları, mobil verilerin satın alınması ve satılması için evrensel para birimidir. Kullanıcılar AT&T, Verizon, Movistar, Telcel ve daha fazlası gibi dünyanın en büyük operatörlerinden veri satın almak için DENT’leri kullanabiliyor.

Platformun açıklamalarına göre günümüzde mobil veri erişimi, birçok insan için su veya elektrik kadar değerli. İnternet erişimi olmadığında ise insanlar bir şeyleri kaçırmaktan korkuyorlar. Ancak mobil verilere ve bant genişliğine erişim her ülkede sadece birkaç şirket tarafından kontrol ediliyor. Mobil operatörler arzı kısıtlıyor ve fiyatları yüksek tutuyor. Dolayısıyla Dent’in açıklamalarına göre operatörler çok kazanırken kullanıcılar hem istedikleri hizmeti alamıyor hem de çok fazla ödeme yapıyor.

Bu noktada Dent, mobil verileri ve bant genişliğini özgürleştirmek istiyor. Dolayısıyla DENT piyasası, mobil veri için küresel bir platform olmayı ve ödemeleri küreselleştirmeyi hedefliyor.

DENT coin’in, platforma güç veren varlık olduğu ifade ediliyor. DENT piyasası, Ethereum Akıllı Sözleşmelerini yönetiyor ve sistemi etkin bir şekilde Blockchain tabanlı bir işlem platformu haline getiriyor. Kitle satışı, katılımcıların piyasada kullanılmadan önce düşük bir başlangıç ​​fiyatı ile DENT satın almalarına olanak tanıyor.

Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum

Dent Nasıl Çalışır?

DENT, kullanıcılara dünya çapında bir telekom taşıyıcıları ağına anında erişim sağlamak için yardımcı program belirteci DENT’i kullanarak çalışacaktır. DENT, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 belirtecidir ve blockchain tabanlı bir mobil veri pazarını çalıştırmak için gereken yerleşik akıllı sözleşme işlevselliğini sağlar.

Dent Wireless

DENT Wireless, günümüzün en önemli ürünlerinden birini yani mobil veri ve bant genişliği kavramlarını, özgürleştirme ve demokratikleştirme misyonuna sahip bir şirkettir. Dent, telekomünikasyon ürünlerinin Blockchain aracılığı ile satılmasına ve satın alınmasına izin veriyor. Yani Dent ile bir sim kart online olarak Blockchain aracılığı ile satın alınabiliyor.

Küresel telekomünikasyon endüstrisi bir süredir yerleşmiş durumda, ancak yeni küresel gelir modelleri araştırıldıkça giderek değişken hale geliyor. Dünyanın küreselleşmesi, verilerin tüketilme ve değiş tokuş edilme biçimini altüst etti ve telekomun eski bekçisi, hayatta kalmak için birçok durumda ortaklıklar kurarak ayak uydurmaya çalışıyor.

Buna, serbest tüketicileri bölgesel telekomünikasyon şirketlerinin elinden arayan ve herkese mobil verileri satın alma ve kullanma konusunda seçme özgürlüğü vermeye çalışan blok zinciri tabanlı DENT geliyor.

DENT kurucuları, geleneksel telekomünikasyon şirketlerinin ihtiyaç duyduğu kilitlenmelerin, pek çok kişinin, sınırları ve coğrafi sınırları göz ardı ederek, kendileriyle birlikte akan sıvı bir ortam olarak verilere ihtiyaç duydukları şekilde erişmesini engellediğini gördüler.

Bunun yerine, kullanıcılardan “ev” bölgelerinin dışında dolaşım için fahiş ücretler tahsil edildi ve tüketicileri veri ve ağa erişim için sürekli olarak fazla ücretlendirilecekleri uzun vadeli planlara kilitleyen mobil sağlayıcı “silolarına” tabi oldular.

DENT, küresel veri planlarına birlikte çalışabilirlik ekleyerek, tüketicilerin kilidini açarak ve mobil veri ekosistemine milyarlarca dolar değer kazandırarak bu tüketici sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Emtia Olarak Mobil Veri

DENT, her ay boşa harcanan yaklaşık 5 milyar dolarlık veri olduğunu tahmin ediyor ve bu kullanılmayan verilerden yeni bir pazar ekonomisi yaratmak istiyorlar.

Cisco tarafından yapılan bir araştırmaya göre 2016’da 7,2 milyar gigabayt mobil veri kullanılıyordu ve bu sadece o zamandan beri arttı.

DENT, mobil veri pazarını daha şeffaf ve bağlantılı hale getirerek, tüketicilerin mobil verilerini küresel bir pazarda satın almalarına, satmalarına ve ticaretine izin vererek boşa harcanan ve kullanılmayan mobil verilerdeki değeri ortaya çıkaracaktır.

Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum

Mobil Sektörü Bozan Eğilimler

Geleneksel mobil veri endüstrisini bozmak için ortaya çıkan üç büyük trend var:

Veri için Faturalandırmanın Ayrıştırılması – Bu, şu anda en çok Netflix ve Hulu gibi akış hizmetlerinin geleneksel kablo operatörlerinden ayrıştırılmış kablo hizmetleri sunarak pazar payını aldığı kablo endüstrisinde belirgindir. Ayrıca, önce Cricket gibi sağlayıcılardan gelen hizmetleri ayrıştırmak için mobil veride bir hareket oldu. Şimdi DENT, mobil veri için küresel bir pazar oluşturarak bunu bir sonraki seviyeye taşıyor.

Uluslararası Dolaşım Giderlerinin Ortadan Kaldırılması – Geçmişte, eski telekomünikasyon sistemlerinin pahalı yönlendirme mimarisi nedeniyle uluslararası dolaşımda mobil veri elde etmek son derece pahalıydı. DENT, çok daha ucuz internet taşımacılığı ve blok zinciri kullanarak bunu aşıyor.

Kullandıkça öde Mobil Veri – Bu eğilim, ön ödemeli kablosuz sağlayıcılarla başladı, ancak şimdi DENT, küresel pazarları ve mobil verilerin metalaştırılması yoluyla bunu bir sonraki seviyeye taşıyacak. DENT ile verilerde en iyi fiyatı alacak ve yalnızca ihtiyacınız olanı satın alacaksınız.

ESIMS’lerin ve Esnek SIM’lerin Rolü

DENT gibi projeleri mümkün kılmaya yardımcı olan yeni teknolojilerden biri, Abone Kimlik Modülü (SIM) teknolojisinin değişen manzaralarıdır. Yeni eSIM ve Soft SIM teknolojisi, kullanıcıları fiziksel SIM kartlardan ayırır ve elektronik ve bulut tabanlı modeller kullanır.

ESIM telefonda yerleşiktir, ancak fiziksel bir mevcudiyetten vazgeçtiği ve bulut teknolojisini kullanarak çalıştığı için Yumuşak SIM tercih edilir. Her iki sürüm de bir kullanıcının mobil veri sağlayıcıları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmasına izin verir. DENT, kullanıcılara veri sağlayıcılarında seçme özgürlüğü sağlamak için bulut ve blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın öncüsüdür.

DENT Coin Geleceği

Platformun açıklamalarına göre Dent coin’in geleceğinde; DENT piyasasının geliri, spread ve komisyonlar yoluyla işlem ücretlerinden gelecek. Bu işlemler için DENT Token’ı oluşturuldu ve platformun amacı, mobil operatörlere, tüketicilere, işletmelere ve diğer piyasa katılımcılarına yeni açık dünyada mobil veri ihtiyaçlarını rekabet etmek ve çalıştırmak için kolay araçlar sağlamak.

Dent coin grafikleri incelendiğinde ise yazının yayına hazırlandığı sırada 0,00028 dolardan işlem gören DENT coin’in düşüş eğilimi çizdiği görülüyor.

Dent coin nedir? Dent coin hakkında merak edilenler, grafik ve yorum

DENT Coin İle Neler Yapılır?

Uluslararası boyutta bir telekominikasyon şirketi olmayı hedefliyor. Yaptıkları uygulamalar, çalışmalar ve telefon görüşmeleri ile bu alandaki büyük şirketlere rakip olmaya çalışıyorlar. Şimdi de borsa üzerinden aldığınız bir Dent coin ile neler yapabilirsiniz maddeler halinde inceleyelim:

Ethereum alt yapısını kullanır. Düşük komisyon ücretleri ile bir cüzdandan diğer bir cüzdana transfer edebilirsiniz

Dent coin uygulaması üzerinden telefon hattınıza kontör, dakika ve internet paketi yükleyebilirsiniz. Çok sayıda operatörler ile anlaşmalı olduklarından Dünyanın neredeyse her bölgesinde kullanabilirsiniz.(Ülkemizde de Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell ile anlaşmaları bulunmaktadır)

Kendi kurmuş olduğu dent exchange üzerinden coinleriniz ile veri ticareti yapabilirsiniz. DentX adı altında başka ülkelerden aldığınız veriyi daha sonra o ülkedeki farklı bir insana satabilirsiniz.

DENT Coin Yorum

DENT Coin haberlerine bakıldığında yatırımcıların uzun vadede DENT’ten umutlu olduğu görülüyor. Yatırımcılara göre en az 5 yıl gibi bir süre sonra DENT kazandıracak bir coin olarak nitelendiriliyor. Ancak DENT’in düşük fiyatı sebebiyle bazı yatırımcıların da oldukça temkinli olduğu göze çarpıyor.

Global piyasada DENT Coin haberlerine bakıldığında yatırımcılarına uzun sürede DENT’ten umut vaad etmektedir. Yatırımcılara göre altcoin sezonu başladığında devasa yükselecek altcoinlerin başında gelmektedir. Yazıyı kaleme aldığımız sırada yüzde 75 oranında yükseliş sağlayarak yatırımcıların beklentisini boşa çıkarmadığını gösterdi.

Bunların yanı sıra DENT coin Binance’in de en düşük fiyatlı kripto paraları arasında yer alıyor.

Dent coin madenciliği var mı?

Yapısı gereği Dent coin madenciliği olan bir kripto para değil. Bunun için Dent coin sahibi olmak isteyenler bu kripto para işlemleri sağlayan borsalardan kriptoyu satın alabilirler.

Bu arada Dent coin aldıktan sonra bir dizi cüzdanda muhafazasını yapabilirsiniz. Dent’i destekleyen kripto para cüzdanları ise şu şekilde: MyEtherWallet, Ledger Wallet, Trezor Wallet, Ethereum Mist DApp, MetaMask, Parity.

Bunların dışında DENT’in yerel mobil uygulaması da bu kripto parayı muhafaza etmek için kullanılabilir.

Dent Coin Hangi Ülkenin?

DENT Coin’in merkezi olduğu ülke Hong Kong yani Çin’dir. Buradan geliştirilmeye başlanan DENT Coin zamanla 47 farklı ülkede, farklı operatörlerdeki yaklaşık 12 milyon kullanıcıya hizmet sağlayan bir Token haline gelmiştir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.