adplus-dvertising

Denizli’yi mobil uygulamaya sığdıracaklar

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaşama geçirdiği ‘Şehrimi Mobil Uygulamayla Keşfediyorum’ projesi çerçevesinde çalışmalara başlandı.
Takip et
Denizli’yi mobil uygulamaya sığdıracaklar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan açılış programı ile başlayan projede, ilde tarihi ve turistik yerlerinin tanıtım bilgileri Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile beraber yürütülecek. Proje açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Kültür Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Temel, proje eğitmenleri ile öğretmenler katıldı.

Denizli’yi mobil uygulamaya sığdıracaklar

“Denizli iç ve dış turizmin odak bölgelerinden birisidir”

Dijital dönüşüm sürecinde yaşama geçirilen proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Ülkemizde turizm; ekonomiye katkı sağlayan en büyük sektörlerden biridir. Denizli iç ve dış turizmin odak bölgelerinden birisidir. Denizli; bünyesinde yer verilen doğal güzellikler, kültürel ve tarihi zenginlikleri açısından bölge/ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Müdürlüğümüz ve Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığı ile geliştirilen teknik destek çerçevesindeki projemizle ilimizin bölge ve ülke ekonomisine katkısının artırılmasını hedeflemekteyiz. ‘Şehrimi Mobil Uygulamayla Keşfediyorum’ projesi çerçevesinde, mobil cihaz uygulaması geliştirme eğitimi verilmesi sağlanacaktır. Bu çerçevede projeye müracaat yaparak programlama bilgisine göre seçilen 23 öğretmenimize verilecek olan programlama dili eğitimi ile android cihazlardan ücretsiz olarak indirilip kullanılabilecek bir uygulama geliştirilecektir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.