Denizli’deki yangın kontrol altına alınamıyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bir tekstil fabrikasında yangın çıktı. Yangına, Denizli Belediyesi’ne bağlı 30 adet itfaiye ekibi müdahale etti. Yangın bugün saat 03.30 sularında başladı.


Denizli’deki yangın kontrol altına alınamıyor

İçerisinde çok fazla sayıda kimyasal madde bulunan tekstil fabrikasında çıkan yangının dumanları gökyüzünü siyaha boyadı. Sabah saatlerinde başlayan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucunda 6 saat sonunda söndürülebildi. Yangına 130 kişilik bir ekip gönderildi.

30’DAN FAZLA İTFAİYE ARACI OLAY YERİNDE

Tekstil fabrikasında çıkan yangın kısa süre içerisinde büyüyerek fabrikanın depo bölümüne de sıçradı. Yangın ihbarının üzerine 30’dan fazla itfaiye aracını bölgeye yönlendiren belediye, 130’dan fazla da itfaiyeci çalıştırıyor. İtfaiye ekibi dört bir yandan yangını durdurmak için çalışmalarını sürdürürken, merdivenler yardımıyla havadan su sıkılarak kontrol almaya çalışılıyor. Yaklaşık 6 saattir devam eden yangın zorlukla kontrol altına alınabildi. Yangından çıkan siyah dumanlar ise gökyüzünü kaplamış durumda. İtfaiye araçlarının henüz söndüremediği yangın, görenleri hayrete düşürdü. Büyük çaplı bir yangın olarak haberlerde yer almasının yanı sıra, 30’dan fazla itfaiye aracının yangını söndürememiş olması da halkı kuşkulandıran etmenler arasında.

MALZEMELERİ KURTARABİLMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Denizli-Pamukkale yolu üzerinde bulunan ve turistlerin ziyaret edebilmesi için açılmış bir mağazasının da bulunduğu tesis için yangın haberi alan işçiler yardıma geldiler. Yangın bölgesine gelen işçiler depo içerisinde bulunan malzemeleri kurtarabilmek için seferber olmuş durumdalar. Bunun yanı sıra, Denizli-Pamukkale yolu jandarmalar tarafından güvenlik nedeni ile geçici bir süre erişime kapatılmış durumda. Fabrikanın çatısında bir süredir devam eden tadilat çalışmalarının henüz tamamlanmadığı da gelen bilgiler arasında. Yangının çıkış nedenine ilişkin yetkili makamlarca henüz bir açıklama yapılmazken, 6 saattir uğraşılan söndürme çalışmaları hız kesmeden ekipler tarafından devam ettirildi.

 

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.