Denizli’deki Depremde Enkaz Altında Kalanlar Var! İşte İlk Görüntüler

Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası yıkılan binaların altında kalanlar var.

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem büyük paniğe neden oldu. Gelen ilk bilgilere göre enkaz altında kalan vatandaşlarımız, olay yerine giden arama kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı. Kandille Rasathanesi de Denizli’deki depremin şiddetini 6,5 olarak açıkladı.


BELEDİYE BAŞKANI YAYINA BAĞLANDI

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik de NTV canlı yayınına bağlanarak ilçedeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Herhangi bir can kaybının olmadığını belirten Çelik, “Son gelen bilgilere göre can kaybı yok. Birkaç ufak yaralanma var. Çöken evler olduğu bilgisini aldık. Bu çöken binaların altında kalan vatandaşlarımız olduğu bilgisini aldık. AFAD ve Denizli Valiliği çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

AFAD DENİZLİ İL MÜDÜRÜ: CAN KAYBI YOK

AFAD Denizli İl Müdürü Ali Etiz, Bozkurt merkezli 6 şiddetindeki depremin, bu ilçe ile Çardak arasında çok fazla hissedildiğini, depremin ardından muhtarlarla ilk görüşmeleri yaptıklarını aktardı. Ali Etiz, “İlk belirlemelere göre, can kaybı ya da önemli bir yıkılma yok, tarama çalışması devam ediyor. AFAD ve jandarma ekipleri, mahalleleri geziyor” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı