Denizli’de koronavirüs olan gelin 22 davetliye bulaştırdı!

Denizli’de Halise Nurselin S. ve Muhammet S. çiftinin düğün merasimi sonrası gelinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Kolak Mahallesinde yapılan düğüne katılan 22 davetlinin karantinaya alınmasıyla mahallelinin yaşamı kabusa döndü. Mahallede düğünün hemen ardından koronavirüs vakaları da hızla artış gösterirken, yetkililer ciddi bir artışın meydana gelmesi vaziyetinde toplu karantina uygulanabileceğine dikkat çekti.
Takip et
Denizli’de koronavirüs olan gelin 22 davetliye bulaştırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolak Mahallesinde yaşayan Halise Nurselin A. ile Muhammet S. çifti, 22 Ağustos günü mahalledeki okulun bahçesinde gerçekleştirilen düğün ile yaşamlarını birleştirdi.

GELİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Düğünün ertesi günü rahatsızlanan gelin, yakınları tarafından hastaneye götürüldü. Doktorların şüphe üstüne yaptığı koronavirüs testi pozitif çıkınca, çiftin düğünü mahalleli için kabusa dönüştü.

DÜĞÜNE KATILAN 22 DAVETLİ KARANTİNAYA ALINDI

Kırsal mahalleye gelen filyasyon ekipleri, düğünde gelin ile yakın temas eden kişilerle irtibat kurdu. Filyasyon ekiplerinin çalışmaları ve şikayetleri ortaya çıkan vatandaşların sağlık kuruluşlarına başvurmaları üstüne gelin Halise Nurselin’in sonrasında damat Muhammet S. ile beraber düğüne katılan 23 kişi daha testlerinin pozitif çıkması yahut temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.

TOPLU KARANTİNA UYGULANABİLİR

Kırsal Kolak Mahallesinde düğünün sonrasında bir anda koronavirüs vaka patlaması meydana geldi. Hızlı bir biçimde mahallede tedbirleri artıran Çameli Kaymakamlığı, temaslı olabilecek yahut şikayetleri oluşan vatandaşların bir an önce filyasyon ekipleriyle irtibata geçmesi için uyarı yaptı. Mahalledeki pozitif vaka sayısında ciddi bir artış meydana gelmesi vaziyetinde, toplu karantina önleminin uygulanabileceği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.