adplus-dvertising

Denizli’de ilköğretim okulunda Atatürk portreleri çöpten çıktı!

Denizli’de bir ilköğretim okulunda, depoda bulunan Atatürk portreleri, İstiklal Marşı ve gençliğe hitabeler çöpe atıldı. Vatandaşlar tepki gösterirken, olayın sonrasında okul müdürü görevden alındı.
Takip et
Denizli’de ilköğretim okulunda Atatürk portreleri çöpten çıktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’de Emsan Doğan Demircioğlu İlköğretim Okulu’nda depoda temizlik yaptıkları söylenen görevli personel, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri ile üstünde gençliğe hitabe ve İstiklal Marşı yazılı çerçeveleri çöpe attı.

Okulun hemen yanı başında çöpçüler tarafından alınmak üzere ağaç dibine bırakılan Atatürk portrelerini gören bir vatandaş videoya kaydetti.

“UTANÇ VERİCİ”

Videonun internette yayınlanmasından sonra tepkiler çığ gibi büyüdü. Vatandaşlar vaziyeti ‘utanç verici’ olarak nitelendirdi, Atatürk portrelerinin kasıtlı olarak atıldığını savundu.

OKUL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI, OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Denizli Valiliği olayla alakalı soruşturma başlatarak Okul Müdürü Ruhi Öz’ü görevden aldı.

Yapılan açıklamada, “Çeşitli basın yayın organlarında Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’nda Atatürk posteri ve İstiklal Marşı tablosunun çöpe atılması hakkında çıkan haberlere istinaden; Okul müdürü R.Ö. görevden uzaklaştırılarak konunun aydınlığa kavuşturulması için geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.