Denizli’de camiden çıkan baba kan davalıları tarafından öldürüldü!

Kan davası sebebiyle Diyarbakır’dan Denizli’ye gelen ailenin babası, cami çıkışında kurulan pusuyla öldürüldü. Olayın sonrasında ilçenin bütün giriş ve çıkışları tutulurken kimliği belirsiz zanlıyı yakalamak için geniş çaplı soruşturma açıldı.
Takip et
Denizli’de camiden çıkan baba kan davalıları tarafından öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Denizli’nin Honaz ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgilere göre; Veysi Özbey (72), yatsı namazını kıldığı Yeni Cami’den evine gitmek üzere çıktı. Özbey’in çıkışını bekleyen kimliği belirsiz bir şüpheli, saklandığı ağaçların arasında çıkarak ateş etti. Başından isabet alan yaşlı adam kanlar içerisinde yere yığıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üstüne bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından Honaz Devlet Hastanesine kaldırılan Özbey, doktorların bütün müdahalesine karşın yaşamını yitirdi.

KAN DAVASI İDDİASI

İddialara göre; Özbey, ailesi 2017 senesinde kan davası sebebiyle Diyarbakır’dan Honaz ilçesine taşındı. 4 senedir sessiz bir hayat süren aile mensupları, geçtiğimiz senelerde koruma kararı aldıkları öğrendi. Aile mensuplarının geçtiğimiz günlerde evin çevresinde şüpheli şahısları fark ettikleri ve koruma maksatlı dışarıya çıkmadıkları öğrenildi. Aile mensuplarının ilk beyanlarına göre olayın bu kan davası sebebiyle gerçekleştiğini belirttikleri ve yapılan ilk araştırmalara göre olayın titizlikle planlandığı öğrenildi.
Olayın sonrasında ilçenin bütün giriş ve çıkışları tutulurken kimliği belirsiz zanlıyı yakalamak için geniş çaplı soruşturma açıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.