Denizli’de 6 Büyüklüğünde Deprem

AFAD Denizli'nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem olduğu açıkladı. Çok sayıda binanın yıkıldı ve yaralıların olduğu bilgisi alındı. İlk belirlemelere göre kentte can kaybının bulunmadığı öğrenildi.
Takip et
Denizli’de 6 Büyüklüğünde Deprem
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AFAD Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. Depremin yerin 7 kilometre altında olduğu ve çok net hissedildiği kaydedildi. Yetkililer bölgenin fay hattı açısından tehlikesinin altını çizdi. Belediye Başkanı Birsen Çelik, çok sayıda yaralının olduğu bilgisinin kendilerine geldiğini açıkladı. İlk belirlemelere göre can kaybı bulunmadığı da açıklandı.

Depremin 7 kilometre derinliğinde olduğu iddia ediliyor. Bölgeye telefonla ulaşılamıyor. Depremin 15-20 saniye sürdüğü belirtiliyor. Yetkililer bölgenin fay hattı açısından tehlikeli bir bölgede olduğunu açıkladı. Enkaz altında kalan vatandaşlar olduğu bilgisi geliyor.

“MAKAM ODAMIN DUVARI YIKILDI”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten NTV canlı yayınında açıklama geldi. Çelik, “Son gelen bilgilere göre can kaybı yok. Birkaç ufak yaralanma var. Çöken evler olduğu bilgisini aldık. Bu çöken binaların altında kalan vatandaşlarımız olduğu bilgisini aldık. AFAD ve Denizli Valiliği çalışmalarını sürdürüyor. Yan tarafta bulunan bir binanın duvarı belediye binamıza çöktü. Makam odamın da duvarı yıkıldı. İş makinelerimizi ve ekiplerimizi enkazlara gönderdik” ifadelerini kullandı.

YERİN 7.09 KİLOMETRE DERİNLİĞİNDE

Yerin 7,09 kilometre derinliğinde olan deprem, Denizli’nin yanı sıra, Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta’da da hissedildi. Deprem büyük paniğe neden olurken, vatandaşlar panik içerisinde sokaklara indi. Kentte çok sayıda binanın hasar gördüğü bilgisi verildi. Belediye Binasının da depremden etkilendiği belirtiliyor.

Denizli’de 6 Büyüklüğünde Deprem

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.