adplus-dvertising

Denizli – Muğla sınırında dün öğlen başlayan yangın kontrol altına alındı

Denizli-Muğla il sınırında bulunan genç orman sahasında dün öğle saatlerinde başlayan yangın, karadan ve havadan yapılan yoğun müdahale neticesi kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangınla alakalı geniş çaplı soruşturma açıldı.
Takip et
Denizli – Muğla sınırında dün öğlen başlayan yangın kontrol altına alındı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizli’nin Kale ilçesine bağlı Muslugüme Mahallesi ile Muğla’nın Menteşe ilçesine bağlı kırsal Esençay Mahallesi arasında kalan bölgedeki genç ormanlık sahada dün öğle saatlerinde başlayan yangına, Denizli, Muğla, Antalya ve İzmir Orman Bölge Müdürlüklerinde görevli çok sayıda kara ve hava aracının yoğun bir biçimde müdahale edildi. Gece saatlerinde kısmen kontrol altına alındığı açıklanan yangının, günün ağarmasıyla beraber tekrardan başlayan havadan müdahale sayesinde tamamen kontrol altına alındığı açıklandı. Soğutma çalışmalarına devam edilen yangınla alakalı olarak geniş çaplı soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Denizli – Muğla sınırında dün öğlen başlayan yangın kontrol altına alındı

Yangının son vaziyetiyle alakalı olarak Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Kale ilçemiz, Muslugüme Mahallesi mevkiindeki ormanlık alanda 09 Eylül 2022 Cuma günü saat 14.48 sularında çıkan yangın, ilimiz ve çevre illerin ekiplerinin müdahalesi neticesinde kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının kontrol altına alınmasında yoğun çabalarından dolayı AFAD, Orman Bölge Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve bütün kurumlarımız ile Aydın, Muğla, Manisa, Burdur, Isparta ve İzmir’den gelen ekiplerimize ve desteğini esirgemeyen vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Konuyla alakalı geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.