adplus-dvertising

Denizlerde av yasağı başlıyor

14 Nisan 2022, 10:48 tarihinde eklendi
Denizlerde 1 Eylül 2021’de başlayan av sezonu, 15 Nisan Cuma günü sona eriyor. Sezonun son balıkları da tezgahlardaki yerini aldı.
Takip et
Denizlerde av yasağı başlıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Denizlerde 1 Eylül 2021’de başlayan av sezonu 15 Nisan Cuma günü sona eriyor. Yasak öncesi denize açılan balıkçılar, bu dönem için son defa ağlarını suya bırakırken, sezonun son balıkları da tezgahlardaki yerini aldı. Av sezonunu erken kapatan bazı balıkçılar ise, hem teknelerini hem de ağlarını onarmaya başladı.

“Vatandaşlar balığını alsın hatta buzluklarına koysunlar”

Vatandaşları balık almaya davet eden balıkçı Muammer Arduç, “Halk elini çabuk tutsun. Balığını alsın hatta buzluklarına koysunlar. Şu anda tezgahlarımızda balık var yok değil. Her türlü balığımız var. Sezonun bitimiyle fiyatlar biraz daha yükselecektir” şeklinde konuştu.

Denizlerde av yasağı başlıyor

“Herkese göre balık var”

Balık fiyatları hakkında bilgi veren Erhan Gün ise “Tezgahlara istavrit, çinekop, hamsi her çeşit balık geliyor. Mazot yüksek olduğu için haliyle maliyetlere de yansıyor. Tezgahta çupra var. Tanesi 350-400 gram, levrekler var gene aynı gramajda. Deniz levreği, çuprası, mezgit, barbun geliyor. Balıktaki olay çeşitlilik fazla olduğu için herkese göre balık var” diyerek konuştu.

“Her yıl olduğu gibi ağ tamir işlerine başladık”

Her sezon sonunda ağ tamir işlerini yaptıklarını ifade eden Ahmet Emin Gerçek, “Sezon bitince her yıl olduğu gibi ağ tamir işlerine başladık” şeklinde konuştu.

Denizlerde av yasağı başlıyor

“Av sezonu kapandı şuanda ağlar çok yıprandı”

Ağların çok yıprandığını söyleyen Cemal Kıran, “Av sezonu kapandı şuanda ağlar çok yıprandı. Şuanda tamir ediyoruz. Bu tamir işi de 2-3 ay sürer. Dünyanın en zor işi. Denizde mahsül az olduğu için sezonu 10 gün 20 gün önceden kapatan da oldu” ifadelerini kullandı.

Denizlerde av yasağı başlıyor

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.