adplus-dvertising

Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi

Bartın’da balık tutmak için çıktığı kayalıktan denize düşen ve dakikalarca denizin ortasında hayat mücadelesi veren adamı Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. O anlar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu ile an be an görüntülendi.
Takip et
Denizin ortasında dakikalarca yaşam savaşı verdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Gömü köyünde balık tutmak için deniz kıyısındaki kayalıklara çıkan 48 yaşındaki Engin Bilgin üzerine gelen dalgayla dengesini kaybedip denize düştü. Kendi çabalarıyla karaya çıkamayan Bilgin bölgedeki öbür balık tutan vatandaşlara seslenerek yardım çağrısında bulundu.

Çevrede bulunan vatandaşların ihbarı üstüne bölgeye Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığına bağlı botlar yönlendirildi. Botların bölgeye yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar cep telefonlarının ışıklarıyla ekipleri denizin içinde hayatta kalma mücadelesi veren Bilgin’in bulunduğu bölgeye yönlendirdiler.

Yarım saatten fazla bir müddet dalgaların arasında hayatta kalma mücadelesi veren Bilgin, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından bota alınmasının sonrasında Amasra Limanına getirildi. Limanda hazır bekleyen 112 ekiplerince ilk müdahalesi yapılan Bilgin daha sonra Bartın Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
Bilgin’in sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenilirken o dakikalar çevredeki vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile an be an kayıt altına alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.