adplus-dvertising

Denizin altındaki kirlilik hayrete düşürdü

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde denizin altında yapılan temizlik çalışmalarında kıyıya çıkarılan malzemeler hayrete düşürdü.
Takip et
Denizin altındaki kirlilik hayrete düşürdü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çevre Haftası nedeniyle birçok etkinliğe imza atan Gebze Belediyesi tarafından 8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla Eskihisar’da deniz ve kıyı temizliği programı düzenledi. Gebze’nin denize açılan kapısı Eskihisar’da buluşan ilçe protokolü, dalgıçlar ve öğrenciler, kolları sıvayarak temizlik çalışması gerçekleştirdi. Dalgıçlar tarafından denizin altından çıkarılan malzemeler ise görenleri hayrete düşürdü.

Denizin altındaki kirlilik hayrete düşürdü

Denizin altındaki kirlilik hayrete düşürdü

“Eskihisar’ı korumaya devam edeceğiz”

Temizlik etkinliğinde açıklamalarda bulunan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Eskihisar Gebze’nin kimliği. Kaybedecek, tahrip edecek bir sahilimiz yok. Eskihisar’ı korumaya devam edeceğiz. Her zaman söylediğimizi gibi, nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak. Hem sahilleri hem ormanları, nasıl bulmak istiyorsak öyle bırakmalıyız. Çevreye duyarlı nesli yetiştirmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Yaşanılabilir bir dünya için gelecek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Denizin altındaki kirlilik hayrete düşürdü

“Bu kötü gidişe bir dur dememiz gerekir”

Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ise, “Eskihisar bizim gözbebeğimiz. Çocuklarımıza iyi bir çevre bırakmıyoruz. Bu kötü gidişe bir dur dememiz gerekir. Mesire alanlarının her tarafı çöp. Dünyaya yazık ve günah ediyoruz. Yaşamımızı zehir edecek bu işleri yapmamalıyız” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.