adplus-dvertising

Denizde köpek tarafından ısırılan çocuğun babası: ‘Oğlumun psikolojisi bozuldu’

Trabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Darıca Mahallesi’nde denizde yüzmeye çalışan 9 yaşındaki Serkan Faruk Dikmen’in Belçika kurdu cinsi köpek tarafından ısırılması kameralara yansıdı. Baba Orhan Dikmen, çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek, şikayetçi olacaklarını belirtti.
Takip et
Denizde köpek tarafından ısırılan çocuğun babası: ‘Oğlumun psikolojisi bozuldu’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay önceki gün Darıca Mahallesi’nde bulunan plajda yaşandı. Ailesiyle beraber Darıca plajına gelen Serkan Faruk Dikmen (9) denize girmesinin sonrasında Belçika kurdu cinsi köpeğin saldırısına uğrayarak kalça kısmından ısırıldı. Olayı gören vatandaşlar yardıma koşarak köpekten çocuğu güçlükle kurtardı. O anlar an be an kameralara yansırken, yaralı çocuk olay yerine çağrılan ambulansla Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi Numune Kampüsüne, sonrasında da Kaşüstü Kampüsüne sevk edildi. Kalçasına 6 dikiş atılan Serkan Faruk Dikmen taburcu edildi.

Olayın sonrasında Akçaabat İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince köpeğin sahibi M.A. yakalanırken, kişi hakkında ‘taksirle yaralama’ suçundan işlem başlatıldı. İfadesinin sonrasında M.A. serbest bırakılırken, Serkan Faruk Dikmen’in babası Orhan Dikmen çocuğunun psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek, olayla alakalı şikayetçi olacağını belirtti.

Denizde köpek tarafından ısırılan çocuğun babası: ‘Oğlumun psikolojisi bozuldu’

Köpeğe top atıp yakala komutu iddiası

Denize giren çocuğunu arkadan gelen köpeğin ısırdığını söyleyen Orhan Dikmen, “Çocuğu annesiyle beraber denize bıraktım. Denizde saat 15.00 gibi atıştırmalık bir şeyler yedikten sonra annesini bırakıp denize oynamaya gitti. Denizde, kamera kayıtlarında görüldüğü üzere denize giriyor, köpek arkadan saldırarak çocuğu kalça tarafından ısırıyor. Kalça kısmına 6 adet dikiş atıldı. Hastanede doktorun bize söylediği hayvan ısırıklarında asla dikiş kullanmadıklarını, çünkü içeride enfeksiyon yapacak olduğunu, çaresiz kaldığı için dikmiş olduğunu belirtti. Olayın görgü tanıklarından orada olanlar, çocuğu kurtarmak için yardımcı olanlar da köpek sahibinin köpeğe top atıp yakala komutu vermesinden bu olayın gerçekleşmiş olduğunu söylüyorlar. Zaten kamera kayıtlarında adamın köpeğe yakala komutu vererek elini uzatmış olduğu da açık bir biçimde görünüyor” şeklinde konuştu.

“Oğlumun psikolojisi iyi değil, evde sürekli ‘Baba bana köpek saldırıyor’ diyor”

Olayla alakalı şikayette bulunacaklarını kaydeden baba Dikmen, “Şikayetçi olacağız. Dolayısıyla hastane süremiz oldu. Çocuk psikolojik olarak şu an iyi değil. Evde sürekli ‘Baba bana köpek saldırıyor’ diyor. İki buçuk yaşında bezden çıkmış çocuk ilk kez altını ıslattı. Çocuk için zor bir süreç, bizim için zor bir süreç. Hayvan hakları olduğu zaman herkes ayağa kalkıyor, bu dakikaya kadar benim yanıma gelen ilk sizlersiniz. İnşallah sesim duyulur, başka aileler acı çekmez. Toplu alanlarda, çocukların olduğu yerlerde köpek denize girebiliyor mu onu bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla Trabzon’da ilk olay bu. İnşallah başka ailelerin başına gelmez” diyerek konuştu.

Denizde köpek tarafından ısırılan çocuğun babası: ‘Oğlumun psikolojisi bozuldu’

Çocuğunun olayın etkisiyle uyku uyuyamadığını ifade eden Dikmen, “Çocuk uyku uyumuyor. Sürekli ‘Köpek bana saldırdı’ diyor. Uykusunda kendini atıyor. Şu an çocuk açısından sıkıntılı bir süreç var. Doktora getirmeyi düşünüyoruz, psikolojik destek alıp biz de gidip. Çocuk için bakalım bizi nasıl bir süreç bekliyor psikolojik olarak ama zor günler bekliyor, öyle görünüyor” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.