adplus-dvertising

Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu

Samsun’da Afganistan uyruklu aile denizde yüzerken kaybolan çocukları için sahilde gözyaşı döküp ağladı. Ekipler denizde kayıp çocuğu ararken çocuk 1 saat sonra 4 kilometre uzaklıkta sahilde yolunu kaybetmiş halde sağ bulundu.
Takip et
Denizde kaybolduğu sanılan çocuk karada sağ bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, Samsun’un Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı sahilinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Afganistan uyruklu Mahmut Hüseyni, eşi Şofya Hüseyni ve 7 yaşındaki oğlu Muhammed Yasin Hüseyni ile beraber deniz kenarına gitti. Baba-oğul beraber denize girerek yüzmeye başladı. Bir süre sonra baba Mahmut Hüseyni oğlunun denizde olmadığını fark etti. Sahile çıkan Afgan baba oğlunu sahilde de bulamayınca bir müddet aradıktan sonra denizde kayboldu diyerek etraftan yardım istedi. Vatandaşlar polise haber verdi.

Önce feryat, sonra büyük sevinç

Kayıp çocuk için cankurtaranlar, dalgıç polisler ve sahil güvenlik ekipleri tarafından denizde, Atakum polisi tarafından da sahilde arama çalışmaları başlatıldı. Babanın feryatları ise yürekleri dağladı. Afgan anne ise baygınlık geçirdi. Denizde ve karada çocuğu arama çalışması devam ederken, Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 7 yaşındaki Afgan uyruklu çocuğu denize girdiği yerden 4 kilometre uzaklıktaki Körfez Mahallesi sahilinde yolunu kaybetmiş olarak yürürken buldu. Sevindirici haber Afgan anne ve babaya polis ekiplerince verildi.

“Polise ve Türk halkına teşekkür ediyorum”

Baba Mahmut Hüseyni polislere çok teşekkür etiğini söyleyerek, “Bana çocuğumu kavuşturdular. Polise ve Türk halkına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Polis aracına bindirilen aile çocuklarını bulunduğu yere götürülerek burada polisten çocuklarını teslim aldılar. Aile çocuklarına sarılıp büyük sevinç yaşarken, çocuk da kendilerini bulan polislere teşekkür etti. Çocuğun denize girdikten sonra karaya çıkıp sahildeki duş alma kabinlerini ararken kaybolduğu öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.