Deniz Zeyrek, Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun Şarap İçmediğini Söyledi

Deniz Zeyrek, Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı “şatafatlı” yemekte şarap içmediklerini söyledi. Haberi Melih Gökçek paylaşmıştı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek sosyal medya hesabından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı yemekle alakalı, “Sizce Canan Kaftancıoğlu, Ekrem İmamoğlu’nun şarap içtiği bu şatafatlı sofrayı niçin sosyal medyaya sızdırdı?” paylaşımı yaptı. Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek kendisinin de etkinlikte olduğunu, İmamoğlu ve Kaftancıoğlu’nun şarap içmediğini belirtti.

DENİZ ZEYREK CEVAP VERDİ

Gökçek, masanın ‘şatafatlı’ olduğunu söyleyerek hesabı kimin ödediğini de sordu. Hesabın organizasyonu gerçekleştiren iş insanları tarafından ödendiğini de açıklayan Deniz Zeyrek, gizli saklı bir vaziyet olmadığını ve görüntülerinde sızdırılmadığını söyleyerek, “Ümraniye’de bir hemşehrimizin mekanında yaptık ve görüntüler mekanın Instagram sayfasında ‘story’ olarak yayınlandı” şeklinde konuştu.

KAFTANCIOĞLU SU VE SODA İÇTİ

Sözcü’de yer verilen habere göre, organizasyonun ‘içkili’ olmadığını söyleyen Zeyrek, masada bulunan şarabın yerel imalat olduğunu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından, İzmirli üreticilere destek için ‘sunum’ maksatlı getirildiğini dile getirdi. Zeyrek CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ise tercihini su ve sodadan yana kullandığını söyledi.

“BİNALİ YILDIRIM DA KATILMIŞTI”

Kars’ı ve şehrin meşhur kaz etini tanıtmak için Kars ve Ardahanlı bir grup tarafından her sene gerçekleştirilen yemeğin bu sene ki adresinin İstanbul olduğunu söyleyen Zeyrek, geçen senelerde da eski Başbakan Binali Yıldırım ve AK Partili bakan Ahmet Arslan’ın katılımıyla Ankara’da bir araya geldiklerini ifade etti. Zeyrek, tanıtım yemeğinin farklı kentlerde de düzenlendiğini belirtti.

AYTUN ÇIRAY DA TEPKİ GÖSTERDİ

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili, yemek münakaşalarına tepki göstererek, “Kimin ne içip içmediğini bir ülkede hırsızlar denetleme cüreti gösteriyorlarsa eyvah!” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı