Deniz Çoban: Penaltı Doğru, Burak Atılmalıydı

Süper Lig’in 7. Haftasında oynanan Beşiktaş – Aytemiz Alamyaspor mücadelesini eski hakem Deniz Çoban yorumladı.

Beşiktaş’ın yarışta umutlarını devam ettirebilmesi adına oldukça önemli olan Beşiktaş – Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasını eski tecrübeli hakem Deniz Çoban Fanatik gazetesinde yazdığı yazıda değerlendirdi.

DENİZ ÇOBAN’A GÖRE PENALTI DOĞRU

Hakemler genel manada lige formsuz başlayınca, MHK de zora girdi. Performansı vasatı aşamayan hakemleri ardı ardına büyüklerin maçına atamak durumunda kalıyorlar. Böyle olunca her maç hatalı hakem kararlarını tartışmak zorunda kalıyoruz. Maçın 19. dakikasında Burak Yılmaz’ın rakibinin yüzüne gelen dirseğinin yaralayıcı bir hareket olduğunu düşünüyorum. Dirseğini araç olarak değil, silah olarak kullandığı fikrindeyim. Sarı yerine, kırmızı kart daha doğru olurdu.

ATİBA’NIN HAREKETİ PENALTIYDI

Beşiktaş’ın N’Kodou ile kazandığı penaltıda hakemin haklı olduğu fikrindeyim. 65. dakikada Atiba’nın koluna gelen topa Kardeşler ‘devam’ dedi. Bence pozisyon penaltıydı. Çünkü Atiba’nın elleri çok fazla açık olmasa da elinin topa doğru bir hareketi vardı. Elini kaçırmak yerine elini topa doğru götürdü. Dolayısıyla penaltı kararının daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı