Deniz Baykal: Yeni Dönemde Meclis’e Sürekli Gideceğim

Yaşadığı ağır rahatsızlığı atlatan CHP Antalya Milletvekili ve eski genel başkan Deniz Baykal, yeni dönemde yasama faaliyetlerinin tamamına katılacağını dile getirdi.

Deniz Baykal: Yeni Dönemde Meclis’e Sürekli Gideceğim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaşadığı ağır sağlık sorunları nedeniyle uzun süredir tedavi gören ve Meclis’te tekerlekli sandalyeyle yemin edebilen Deniz Baykal, yeni dönemde Meclis’e düzenli olarak gideceğini söyledi.

“MECLİS’E DÜZENLİ OLARAK GİDECEĞİM”

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 24 Haziran 2018 seçimlerinde Antalya Milletvekili seçilen eski genel başkan Deniz Baykal 21 Şubat 2019’da yemin edebilmişti. Meclis’e tekerlekli sandalye üzerine gelerek yemin metnini okuyan Deniz Baykal bugün basın mensuplarını ağırladı. Yeni dönemde yasama faaliyetlerinde düzenli olarak yer alacağını söyleyen Baykan şu ifadeleri kullandı:

“BEN SİYASETİN BİR PARÇASIYIM”

Hocalar ve aile herkes elinden geleni yaptı. Ben de kendime dikkat etmeye çalışıyorum. Bugüne kadar her şeyi yaptık; ama hayat öyle bir şey ki hiçbir şeyin güvencesi yok. Yaşadıkça bunu görüyor insan. Hiçbir şeyin güvencesi yok. Her an her şey olabilir. Her şeye hazır olmak lazım. Bu bir imtihan. Hayatın ilgi çekiciliği de buradan geliyor. Grup toplantılarını özledim. Yasama faaliyetlerine düzenli olarak katılacağım. Ben de siyasetin bir parçasıyım. Bu siyaset dünyasında buraya sık sık gelip gidersem çok daha rahatlayacağım.

“MİLLİ MÜCADELEYİ BAŞARDIK”

Yeniden siyaset yapmak bana iyi gelecek; çünkü insanın sevdiği bir işi yapması insanı rahatlatıyor ve moral oluyor. Kritik bir dönemden geçiyoruz; dünyada, bölgemizde. Yazılı tarihin belki en sıkıntılı dönemlerini yaşıyor bölgemiz. Ülke olarak biz de kuruluşumuzdan bu yana karşılaştığımız en ciddi krizlerden biriyle karşı karşıyayız. Milli mücadeleyi başardık. Bir büyük mucizedir, destandır. Cumhuriyeti kurduk. Bunlar bizim repertuvarımız. Elimizin altında, kasamızda duruyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.