Deniz Akkaya’dan şaşırtan Binali Yıldırım açıklaması

Deniz Akkaya'nın annesinin cenaze törenine Binali Yıldırım'ın çelenk göndermesi tatsız anlar yaşanmaşına neden olmuştu. Olayın ardından Akkaya'nın verdiği bir röportajda "Binali bey benim yarı babam sayılır" sözleri dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden model Deniz Akkaya cenaze töreninde yaşanan gerginlik sonrası verdiği bir röportajda konuştu. Binali Yıldırım’ın çelenginin tepki görmesinin kendisini çok üzdüğünü dile getiren Akkaya “Binali bey benim yarı babam sayılır”sözleri dikkat çekti.

“BİNALİ BEY BABAMIN İŞ ARKADAŞI”

Akkaya, annesinin cenaze töreninde yaşanan olayla ilgili yöneltilen soruya “Evet, çok üzüldüm. Binali Yıldırım, babamın iş arkadaşı. Cenaze sırasında hiç hoş olmayan şeyler yaşandı. Annemin cenazesi kalkarken yanda başka bir cenaze vardı. O cenazeye katılanlar Binali Bey’in çelengine tepki göstermiş.Tepki o kadar çok olmuş ki Binali Bey’in koruması; yanıma gelip “Çelengi kaldıralım isterseniz” dedi. Ben çok üzüldüm bu duruma ve “Çelengi daha da öne koyun” dedim. Böyle bir şey kabul edilemez. Binali Yıldırım babamın dostu, benim de yarı babam sayılır.Kendisinin kızını da, kardeşini de iyi tanırım. Çok da severim. Bu tepkilerin kabul edilebilir hiçbir yanı yok.Babama cenaze sırasında değil ama eve gelince söyledim. O da çok sinirlendi.Acımızı da, sevincimizi de paylaşan törenler bizi bir araya getirir, birleştirir.Hangi siyasi görüşten olursak olalım, bizim ortak değerlerimiz var.Bu değerlere herkes saygı göstermeli.” cevabını verdi.

“SANATÇI SİYASİ GÖRÜŞÜNÜ DİLE GETİREBİLİR”

Seçimler hakkında da konuşan Akkaya, “Vatanını çok seven biri olarak böyle ayrışmalardan çok rahatsız oluyorum.Siyasi görüşünü sandıkta göstermelisin.Bu arada seçimler var önümüzdeki hafta. Mutlaka herkes gidip oyunu kullanmalı.Oyunu kullanmıyor, sonra da söyleniyor; bu tiplere gıcık oluyorum.Oy vermek bir vatandaşlık görevidir.Bu görevi herkes yerine getirmeli.Sanatçı, siyasi görüşünü dile getirebilir; ona saygı duyarım. Ben siyasetten hoşlanmadığım için uzak durdum hep.Döneme göre değişenler var, onları da eleştiriyorum ama.” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı