Demokrat Parti Lideri Gültekin Uysal’dan Tezkereye Destek

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Irak ve Suriye için görüşülecek tezkere destek vereceklerini açıkladı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bugün TBMM’de gündeme gelecek tezkereye Demokrat Parti olarak olumlu görüşümüzü, destek görüşümüzü açıklamak isterim.” dedi.

Uysal, çeşitli ziyaretler yapmak için gittiği Gümüşhane’nin Torul ilçesinde esnafı, sonrasında da Torul Belediye Başkanı Evren Özdemir’i makamında ziyaret etti.

“MEYDAN OKUMALARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Görüşmenin sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Uysal, ülkenin tarihinde yaşamadığı pek çok meydan okumalarla karşı karşıya kaldığını iddia etti.

Türkiye’nin gündeminde, TBMM Genel Kurulunda gündeme gelecek olan, Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon hususunda hükümete sağlanan yetkinin bir sene daha uzatılması ile alakalı tezkerenin olduğuna dikkat çeken Uysal, şunları söyledi:

TEZKEREYE DESTEK VERDİ

“Bu iklim içinde bazen memleketimizin tehditlere varan sözlere muhatap olduğunu duyuyor olmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Fakat başta densiz sözler söyleyen ABD Başkanı Trump olmak üzere, Türkiye kendi içinde zaman zaman siyasetinde rekabet gütse de devlet, millet, vatan konusu olduğu zaman tüm bunları bir tarafa bırakır, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının ve hükumetinin her zaman yanında olur. İşte böyle bir gündeyiz. Bugün TBMM’de gündeme gelecek olan tezkereye Demokrat Parti olarak olumlu görüşümüzü, destek görüşümüzü açıklamak isterim.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı