Demir Fiyatlarında Son Durum Ne? Şehirlere Göre Demir Fiyatları

Bugün bütün gözler Çin piyasasındaydı. Tatil öncesine göre cevher fiyatları 8-9$ yukarıda işlem gördü. Son gelen ithal hurda fiyatları ne kadar? Demir fiyatlarında gerçekleşen hızlı artış devam edecek mi? Yoksa zirve olarak görülen bu rakamlardan sonra fiyatlar düşecek mi? Son bilgilere göre İstanbul'da 5080 seviyesinde olan demir hakkında ayrıntılar haberimizde…
Takip et
Demir Fiyatlarında Son Durum Ne? Şehirlere Göre Demir Fiyatları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uzmanlar özellikle dolar kurunda yaşanan değer kaybı ve daha dengeli seyrin fiyatlar üzerinde etkili olduğu görüşündeler.

Fiyatların en yüksek olduğu şehirler ise Samsun, Tekirdağ, İstanbul ve Gebze olarak dikkat çekiyor. Demir fiyatları günlük yenileniyor.

Demir fiyatlarında en yüksek artış Payas’ta

Bölgelerden gelen demir fiyatları açıklandı. Bugün bütün gözler Çin piyasasındaydı. Tatil öncesine göre cevher fiyatları 8-9$ yukarıda işlem gördü. Son gelen ithal hurda fiyatları ise 418$ seviyesinde idi. İstanbul ve Payas bölgesi üretici fiyatları 5.150tl seviyesinde açıklanırken İzmir bölgesi üretici fiyatları 5.030-5.085tl aralığında belirtildi.

Demir Fiyatlarında Son Durum Ne? Şehirlere Göre Demir Fiyatları

Günlük olarak yayınladığımız inşaat demiri fiyatları şu şekildedir;

İstanbul demir fiyatları 30TL artışa giderek 5.080 TL

İzmir demir fiyatları 20TL artışa giderek 5.040 TL

Karabük demir fiyatları 30TL artışa giderek 5.030 TL

Payas demir fiyatları 50TL artışla giderek 5.080 TL olarak açıklandı

Bölgelerden gelen demir fiyatları açıklandı. Bugün bütün gözler Çin piyasasındaydı.

“Güncel demir fiyatları” ton bazlı olarak belirtilmiştir. Günlük inşaat demiri fiyatlarına kdv dahil olup, hasır demir fiyatlarında kdv dahil değildir

Demirin Tonu Ne Kadar? 1 Ton Demir Fiyatı Nedir?

Demir Fiyatlarında Son Durum Ne? Şehirlere Göre Demir FiyatlarıDemir Fiyatlarında Son Durum Ne? Şehirlere Göre Demir Fiyatları

DEMİR FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR MU?

Demir Fiyatlarında yaşanan yükselme 2021 yılının ilk 12 günlük süreci itibariyle daha dengeli gözüküyor.

2021 yılının ilk günlerinde ilan edilen fiyatlara yakın bir bantta seyreden demir fiyatlarında yaşanan dengeleme için bazı uzman açıklamaları geldi. Uzmanlar özellikle dolar kurunda yaşanan değer kaybı ve daha dengeli seyrin fiyatlar üzerinde etkili olduğu görüşündeler.

Uzmanların demir fiyatlarına ilişkin bir diğer açıklaması ise pandemi sürecine dair endişelerin azalmış olması. Dünyada aşı ile oluşan son durum, endişe ortamının azalmasına ve değerli metallerde görülen sert yükselişlerin azalmasının demir fiyatları üzerinde etkili olduğu düşünülüyor.

Ankara’da ince demir bir ton fiyatları 5 bin 800 TL, kalın demir ise 5 bin 700 TL seviyesinde yer alıyor. Fiyatların en yüksek olduğu şehirler ise Samsun, Tekirdağ, İstanbul ve Gebze olarak dikkat çekiyor. Demir fiyatları günlük yenileniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.