Demir fiyatları ne kadar oldu? Demir fiyatlarında rekor (10 Mayıs 2021)

ünyada enflasyon endişeleri artarken, emtia fiyatlarındaki hızlı yükseliş de sürüyor. Son olarak bakır ve demir cevheri fiyatları tüm zamanların rekorunu kırdı. Dolar cinsi bakır ve demir fiyatlarını, son bir yılda yaklaşık ikiye katlandı. Peki, Demir fiyatları ne kadar oldu?
Takip et
Demir fiyatları ne kadar oldu? Demir fiyatlarında rekor (10 Mayıs 2021)
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kısa sürede 2 katı kadar zamanlanan demir fiyatları ne kadar oldu sorusuyla araştırılıyor. Küresel emtia piyasası yeni rekorlara sahne olmaya devam ediyor. Demir vadelilerinin tonu 226 dolar seviyesini görerek rekorunu yeniledi. Peki, Demir fiyatları ne kadar oldu? İşte, Demir fiyatları ne kadar oldu sorusunun yanıtı ve demir fiyatları…

Küresel piyasalarda son dönemde en çok konuşulan başlık olan emtialardaki yükseliş teması yeni rekorlarla gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor.

Bakırın rekor seviyeleri görmesinin ardından demirde de yeni rekor kaydedildi. Küresel ekonomideki toparlanma sinyalleri ve Çin’in artan talebinin etkisiyle demir vadelileri ton başına 226 dolarla yeni rekora ulaştı.

Demirde kaydedilen son rekorun oldukça hızlı bir ivmeden sonra gerçekleştiği görüldü. Demir fiyatları geçen hafta 200 doları aştıktan sonra yeni haftaya 226 dolarlık rekorla başladı.

Çin’in yükselen talebine dikkat çeken Commonwealth Bank of Australia Emtia Analisti Vivek Dhar, demirde arzın hâlâ güçlü talebi karşılamaktan uzak olduğunu belirtti.

Analistlerin değerlendirmelerine göre demir fiyatlarında rekoru Çin’in talebi ve küresel ekonomideki toparlanma destekledi. Küresel piyasalarda son dönemde en çok konuşulan başlık olan emtialardaki yükseliş teması yeni rekorlarla gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Yeni fiyatların ortalama bilgisi 12-32mm 7.160 TL, 10mm 7.200 TL, 8mm 7.120 TL olarak belirtildi.

Demir fiyatları ne kadar oldu? Demir fiyatlarında rekor (10 Mayıs 2021)

Bakırın rekor seviyeleri görmesinin ardından demirde de yeni rekor kaydedildi. Küresel ekonomideki toparlanma sinyalleri ve Çin’in artan talebinin etkisiyle demir vadelileri ton başına 226 dolarla yeni rekora ulaştı. Demirde kaydedilen son rekorun oldukça hızlı bir ivmeden sonra gerçekleştiği görüldü. Demir fiyatları geçen hafta 200 doları aştıktan sonra yeni haftaya 226 dolarlık rekorla başladı. Çin’in yükselen talebine dikkat çeken Commonwealth Bank of Australia Emtia Analisti Vivek Dhar, demirde arzın hâlâ güçlü talebi karşılamaktan uzak olduğunu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.