adplus-dvertising

Demet Akalın’dan Bulgar isyanı! Suriyeli gibi kaldık ülkede..

EDİRNE’ye akın akın alışveriş yapmaya gelen Bulgarlar meşhur şarkıcı Demet Akalın’ı isyan ettirdi. Akalın, sınırdan geçip bavullarla alışveriş yapan Bulgarlara tepki gösterdi. İsyanını Twitter’da dile getiren Akalın, “Suriyeli gibi kaldık ülkede. Yazık!” şeklinde konuştu.
Takip et
Demet Akalın’dan Bulgar isyanı! Suriyeli gibi kaldık ülkede..
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

EDİRNE’ye alışveriş için sabahın erken saatlerinden akın eden Bulgaristan vatandaşlarının sokaklarda yarattığı yoğunluk, Bulgaristan sokaklarını anımsattı. Demet Akalın, sosyal medya hesabından açtı ağzını yumdu gözünü. “Suriyeli gibi kaldık ülkede” şeklinde konuştu.

Bulgaristan’ın para birimi 1 Leva 8 TL’ye yaklaşınca Bulgaristan vatandaşları sabahın erken saatlerinde Edirne’ye akın etti.

Demet Akalın’dan Bulgar isyanı! Suriyeli gibi kaldık ülkede..

Sosyal medyaya yansıyan karelerde market raflarında yalnızca makarna kaldığı görüldü.

“Suriyeli gibi kaldık ülkede yazık”

Demet Akalın da sosyal medyada Bulgar vatandaşların Edirne’de alışveriş yapmasını eleştiren akıma katıldı.

Akalın marketleri hatta eczaneleri boşaltan Bulgarlar’a sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“Raflarda askı bile” yok diyen Akalın, “Suriyeli gibi kaldık ülkede yazık” şeklinde konuştu.

Demet Akalın haftalar önceki paylaşımlarında Afgan mültecilerin de ülkemize girmesini istemediğini ve bunu bir tehlike olarak gördüğünü belirtip tepki göstermişti.

Demet Akalın’dan Bulgar isyanı! Suriyeli gibi kaldık ülkede..

Demet Akalın kimdir?

Demet Akalın Kurt ( 23 Nisan 1972), Türk şarkıcı ve eski manken.

Gölcük, Kocaeli’de doğdu ve lise eğitimini Barbaros Hayrettin Lisesi’nde tamamladı. Annesinin teşvikiyle Yaşar Alptekin’in mankenlik kursuna giderek mankenlik odaklı bir kariyerin peşine düştü ve Neşe Erberk’in ajansında mankenliğe başladı. Ek olarak 1990’larda çeşitli sinema filmlerinde ve televizyon dizilerinde oyunculuk yaptı.

Mankenlikle eş zamanlı olarak gazinolarda şarkı söylemeye başladı ve bunun bir neticesi olarak 1996’da ilk stüdyo albümü Sebebim’i piyasaya sürdü fakat çalışma çok ses getiren bir çıkış yapmasına yardımcı olamadı. Daha sonradan çıkış şarkısı “Aşkın Açamadığı Kapı” ile Kral TV Video Müzik Ödülleri’nden Senenin Şarkısı ödülünü kazanan Banane (2004), MÜ-YAP’tan altın sertifika alan Kusursuz 19 (2006) ve Dans Et (2008) gibi 2000’ler boyunca çıkardığı albümlerle çeşitli başarılar yakalayarak Türk pop müziğindeki yerini sağlamlaştırdı.

Yayımlandığı sene Türkiye’nin en çok satan albümü olan Pırlanta (2015) dahil olmak üzere satış başarısı elde eden albümlerle 2010’larda Türk pop müziğindeki yerini korumaya devam etti. Türkiye’de liste başı olan “Afedersin”, “Mucize”, “Toz Pembe” ve “Hayalet” hitlerinin yanı sıra “Tecrübe”, “Çanta”, “Olacak Olacak”, “Sabıka”, “İlahi Adalet” ve “Ders Olsun” şarkıları da ilk beş başarısı gösterdi.

Albümlerinde yer verdiği “giderli şarkılarla” müzik eleştirmenleri tarafından kendi tarzını yarattığı kabul edilen Akalın, şarkılarının yanı sıra magazinsel kişiliğiyle de sık sık öne çıktı.

2007’den itibaren Hande Yener ile yaptığı sözlü münakaşalar geleneksel bir hâl alarak zaman zaman tekrarlandı ve magazin gündemini meşgul etti. 2006’da Oğuz Kayhan’la ve 2010’da Önder Bekensir’le yaptığı birkaç aylık evliliklerden sonra 2012’de şu anki eşi Okan Kurt ile evlenerek 2014’te ilk çocuğu Hira’yı dünyaya getirdi. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü ve dört Kral Türkiye Müzik Ödülü dahil olmak üzere onlarca ödül kazandı.

Demet Akalın’dan Bulgar isyanı! Suriyeli gibi kaldık ülkede..

Demet Akalın, Aralık 2014’te DMC ile albüm başına Turkish lira symbol 8x10px.png750 bin fiyat koyan bir kayıt anlaşması imzaladı.2015 başlarında bu firmanın etiketini taşıyacak dokuzuncu stüdyo albümünün hazırlıklarını sürdürürken Emrah Karaduman’ın Toz Duman albümündeki “İntikam” ve Sinan Akçıl’ın Ayıp Yani albümündeki “Vazgeçilmezim” şarkılarını seslendirdi.

Haziran’da dokuzuncu stüdyo albümü Pırlanta’yı Türkiye’de iki numaraya kadar yükselen çıkış şarkısı “Ders Olsun” eşliğinde yayımladı. Albümün kendisi ise ülkede liste başı oldu,öte yandan 105 bin kopya satarak senenin en çok satan albümü oldu ve DMC tarafından altın sertifika ile ödüllendirildi.

Albümün tanıtımı için “Ders Olsun”un sonrasında “Gölge”, “Çalkala”, “Beş Sene”, “Pırlanta” ve “Şerefime Namusuma” şarkılarının video klipleri de gösterime girdi.

Akalın, aynı sene Ağustos’ta başlayıp sonraki ay sona eren TV8 ses yarışması Rising Star Türkiye’nin ilk sezonunda Gülben Ergen, Fuat Güner ve Mustafa Sandal ile jüri koltuğunu paylaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.