adplus-dvertising

Delil yetersizliğinden serbest kaldığı davada müebbet hapis cezası aldı

Bilecik’te beraber eğlenen gruptaki iki kişi arasında çıkan kavgadan sonra, aracıyla çarparak arkadaşının ölümüne sebep olduğu söylenen ve bir müddet cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan şahıs, yeni kanıtların toplanması neticesi yargılandığı mahkeme tarafından müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Takip et
Delil yetersizliğinden serbest kaldığı davada müebbet hapis cezası aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

lay, geçtiğimiz 2 Nisan 2021 günü yaşanmıştı. İddialara göre aralarında Murat Şentürk ile Hüseyin Kar’ın da bulunduğu 3 araçlık arkadaş grubu alkol alma için Abbaslık mevkiinde gitti. Araçlar inen 8 kişilik şahıslar, yanlarında getirdikleri alkolleri tüketmeye başladılar. Sonra Murat Şentürk (31) ile Hüseyin Kar arasında henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı münakaşa çıktı.

Delil yetersizliğinden serbest kaldığı davada müebbet hapis cezası aldı

Münakaşa büyüyünce Murat Şentürk olay yerinden yürüyerek ayrıldı. Sonra bir taksiciyi arayan Murat Şentürk, kendisini Abbaslık mevkiine gelerek almasını istedi. İddialara göre Murat Şentürk olay yerinden yürüyerek ayrılmasından sonra kısa bir müddet bir araç çarpması neticesi ağır yaralandı.

Şahsı bulan taksici hemen vaziyeti 112’ye bildirirken, olay yerine gelen ekipler ağır yaralı şahsı Bilecik Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Beyin ölümü gerçekleşen Murat Şentürk kısa bir müddet sonra yaşamını yitirdi.

Kanıt yetersizliğinden serbest kalmıştı

Olay yerinde bulunan kişilerin jandarma ekiplerince alınan ifadelerinin sonrasında Hüseyin Kar gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece o gün tutuklanarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi. Şahıs 4 ay ceza evinde yattıktan sonra kanıt yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Savcılık olayı polise devretti

Sonrasında Bilecik Cumhuriyet Savcılığı dosyayı Bilecik İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğüne devretti. Ekiplerin uzun zaman yaptıkları titiz çalışma sonrası kanıtlar yaratılarak Hüseyin Kar gözaltına alında. Önceki gün Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava duruşmasında Hüseyin Kar, müebbet hapis cezası çarptırılarak Bilecik M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.