‘Deli mi Ne?’ ve arkadaşlarına dava açıldı! Hapis cezası isteniyor

14 Ağustos 2019 tarihinde Liverpool ve Chelsea arasında oynanan maç sırasında sahaya atlayan 'Deli mi Ne?' ve 3 arkadaşına dava açıldı. Yeni hazırlanan iddianamede toplamda 4 sanığın 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

14 Ağustos 2019 tarihinde Vodafone Park’ta oynanan UEFA Süper Kupa final maçında münakaşalı bir olay meydana gelmişti. ‘Deli mi Ne?’ kanalıyla bilinen Ali Abdülselam Yılmaz, Liverpool ile Chelsea arasında ülkemizde oynanan Süper Kupa final maçının 14. dakikasında sahaya atlamıştı.


Bu olay ardından Ali Abdülselam Yılmaz ve yanındaki Emre Durmuş, Cantuğ Özsoy, Furman Yaman ve Y.Y. adlı arkadaşları gözaltına alınmıştı. Sonrasında ifadeleri alınan arkadaş grubunun mahkemeye sevk edildiği açıklanmıştı. Ali Abdülselam ve arkadaşlarının mahkeme kararları da tespit edilmişti.

Yeni iddianame hazırlandı:

9 ay önce açıklanan karara göre nöbetçi hakimlik, savcılığın talebi doğrultusunda zanlıların adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar vermişti. Bununla beraber 5 kişiye 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliği Engellenmesine dair kanun kapsamında Spor Müsabakalarını Seyirden Men cezası verilmişti.

Bugünse bu konu ile ilgili yeni bir gelişme meydana geldi. 14 Ağustos 2019’da sahaya atlayan Ali Abdülselam ve 3 arkadaşına birer seneden üçer seneye hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlandı.


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Spor Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede YouTube’da ‘Deli mi Ne?’ kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’ın “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Engellenmesine Dair Yasa” un ‘yasak alanlara girme’ maddesi gereği 1 seneden 3 seneye kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bununla beraber iddianamede, Ali Abdülselam’ın saha içindeki görüntülerini kayıt altına alan 3 arkadaşının da ‘yasak alanlara girme’ suçuna iştirakten birer seneden üçer seneye kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi. Bir şüpheli ile ilgili da takipsizlik kararı verildi. Yeni hazırlanan iddianameyle sanıkların ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına başlanacak.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı